Precizēta diasporas atbalsta projektu iesniegšanas kārtība

06.12.2018. 11:34

Precizēta kārtība, kādā Ārlietu ministrijā (turpmāk – Ministrija) iesniedz, izvērtē un finansiāli atbalsta projektus sadarbības ar Latvijas diasporu stiprināšanai, diasporas organizāciju atbalstam un diasporas ieguldījuma Latvijas attīstībā veicināšanai.

Kārtība paredz izmaiņas projektu vērtēšanā, turpmāk projektu pieteikumus vērtējot pēc detalizētāk noteiktiem vērtēšanas kritērijiem – projekta pamatojums, kvalitāte un budžets, lai sekmētu diasporas pašorganizēšanos, nacionālās identitātes stiprināšanu un saiknes ar Latviju uzturēšanu.

Projektu iesniedzējiem jāņem vērā:

  1. Attiecināmo un neattiecināmo izmaksu klasifikators;
  2. Visiem projektiem tiek paredzēti līdz 10% neparedzētiem izdevumiem no tāmes kopsummas;
  3. Tiek atvieglota projektu atskaišu iesniegšana projektiem ar piešķirto finansējumu līdz 700 EUR;
  4. Projekta pieteikumā jānorāda līdzfinansējums, ja tāds ir;
  5. Projekta pieteikumā jānorāda plānotās aktivitātes;

Ministrija vērtē atbalstu projektiem, kuru mērķis ir sadarbības ar diasporu stiprināšana un diasporas ieguldījuma Latvijas attīstībā veicināšana, līdzfinansējot aktivitātes kultūras, izglītības, zinātnes, ekonomikas, sporta un citās jomās, komunikācijas veicināšanas pasākumus, kā arī citas aktivitātes.

Pieteikties projektu atbalsta finansējumam var jebkura juridiska persona, kura veic ar diasporu saistītas aktivitātes, ja projektu īsteno bez nolūka gūt peļņu.

Ar precizēto kārtību iespējams iepazīties šeit:

Projekta pieteikuma anketa
Saturiskā un finanšu atskaite ar piešķirto finansējumu virs 700 EUR
Saturiskā un finanšu atskaite ar piešķirto finansējumu līdz 700 EUR

Kontaktpersona: Ārlietu ministrijas Plānošanas grupas projektu koordinators Pēteris Bondars, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tel.: +371 670 16 288