Notariālās darbības

21.09.2018. 13:56

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Londonā sniedz konsulāros pakalpojumus pasu, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Apvienotajā Karalistē.

Apmeklētāji konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai pamatojoties uz iepriekšēju pierakstu. Aicinām pieteikt apmeklējumu elektroniski Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pirms pieteikt apmeklējumu, lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši par savu dzīvesvietu Lielbritānijā.

Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā konsulārā amatpersona var veikt šādas notariālās darbības, kuras objektīvu apstākļu dēļ ir nepieciešams veikt Lielbritānijā:

  • apliecināt paraksta īstumu;
  • apliecināt noraksta un tulkojuma pareizību;
  • apliecināt to, ka persona ir dzīva;  
  • pilnvaras un piekrišanas notariālo aktu formā bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju pārstāvībai. Pilnvaras devējam uz vēstniecības e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. iepriekš jāatsūta pilnvaras teksta projekts;
  • apliecināt notariālo aktu izrakstus un norakstus.

Lai veiktu notariālās darbības, vēstniecībā jāierodas personīgi, jāuzrāda sava pase un jāveic samaksa par pakalpojumu ar maksājumu karti. 

Izmaksas notariālo darbību veikšanai Latvijas Republikas vēstniecībā (EUR)

Notariālie akti:

Valsts nodeva Konsulārā nodeva (EUR)

Pilnvaras noformēšana un pirmā izraksta izsniegšana

(par dokumentu uz vienas lappuses)

80

par otro un katru nākamo dokumenta lappusi                                                                                  

20

otrā un turpmāko izrakstu izsniegšana

(par dokumentu uz vienas lappuses)

40

apliecinājums par to, ka persona dzīva

(par dokumentu uz vienas lappuses)

80

Apliecinājumi:

 

Paraksta īstuma, noraksta, dokumenta uzrādīšanas laika

(par vienu lappusi, skaitot iesāktu lappusi par pilnu)

40

Notariālās darbības var veikt arī pie jebkura Lielbritānijas notāra (Notarius publicus). Kontakttālruņi un adreses ir atrodamas vietējā telefonu grāmatā. Lielbritānijā izsniegtie publiskie dokumenti ir atbrīvoti no legalizācijas (Apostille) prasības vai kādas citas līdzīgas formalitātes. 

Ja kāda informācija Jums palika neskaidra, lūdzu, uzdodiet savu jautājumu, aizpildot šo formu