Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecības

28.01.2019. 18:58

Latvijas un Apvienotās Karalistes (AK) vēsturiski labo attiecību attīstība ir saistīta ar kopīgo mērķi par vienotas, ekonomiski un politiski stabilas Eiropas nākotni. Savstarpēju ieinteresētību attīstīt divpusējo sadarbību veicina abu valstu partnerība un kopīgās intereses ES un NATO ietvaros. AK politiskais un praktiskais atbalsts Latvijas integrācijai ES ir ietekmējis attiecību izvēršanu tādās jomās kā valsts pārvaldes reforma, izglītības sistēmas attīstība, sabiedrības integrācija u.c. Saistībā ar Latvijas integrāciju NATO AK ir sniegusi nozīmīgu atbalstu realizētajos divpusējos un daudzpusējos projektos aizsardzības jomā. AK ir viena no nozīmīgākajiem Latvijas tirdzniecības partnerēm.

Diplomātisko attiecību vēsture

2019. gadā Latvija un Apvienotā Karaliste atzīmē diplomātisko attiecību simtgadi, jo 1919. gada 6. janvārī ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics nozīmēja Georgu Bisenieku kā oficiālo Latvijas diplomātisko pārstāvi Londonā. Lielbritānija bija pirmā, kas atzina savā valstī Latvijas diplomātisko pārstāvi pagaidu statusā.

2019. gada 21. janvārī vēsturiskajā The Langham viesnīcā, no kuras Z.A.Meierovics kā Latvijas Pagaidu valdības diplomātiskais pārstāvis veica diplomātiskās funkcijas, tika rīkota pieņemšana par godu  Latvijas un Apvienotās Karalistes diplomātisko attiecību simtgadei, kurā ar runām uzstājās Latvijas vēsturnieks Prof. Dr. Ēriks Jēkabsons un AK Ārlietu ministrijas (FCO) vecākais vēsturnieks Prof. Dr. Patriks Salmons.

Divpusējās attiecības

Kultūra

Vizītes

Līgumtiesiskā bāze