Ārlietu ministrija novērtē uzņēmēju paveikto un aicina meklēt jaunus eksporta tirgus

27.02.2015. 15:27

26. februārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzrunāja Latvijas uzņēmējus Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) organizētajā pasākumā „Eksporta diena 2015”. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs atzinīgi novērtēja Latvijas uzņēmēju līdz šim paveikto tautsaimniecības attīstīšanā.

Ārlietu ministrija vērīgi seko līdzi reģionālajām un pasaules attīstības tendencēm, tādēļ tiek turpināts darbs diplomātiskās pārstāvības paplašināšanai Latvijai līdz šim mazāk apgūtos, bet daudzsološos Āzijas un Līča valstu tirgos. Pagājušajā gadā ir atvērtas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos un Indijā, šogad tiek plānots atvērt vēstniecību Dienvidkorejā, tālākā perspektīvā arī Latīņamerikā – Brazīlijā. Singapūrā, Malaizijā un Indonēzijā pirmo reizi ir nozīmēti nerezidējošie vēstnieki. A.Pildegovičs pauda aicinājumu uzņēmējiem būt aktīviem un sadarboties ar Ārlietu dienestu, darbojoties kā komandai.

A. Pildegovičs informēja, ka turpinās Latvijas iestāšanās sarunas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), par kuras dalībvalsti Latvija varētu kļūt nākamajā gadā. Dalība organizācijā, kā arī pats iestāšanās process sniedz iespēju Latvijai meklēt jaunus ceļus valsts ekonomiskajai pilnveidei.

Latvijas prezidentūras laikā Centrālāzijas reģions ir ieguvis pastiprinātu uzmanību ES līmenī. Uz prezidentūras pasākumu aprīlī Rīgā ieradīsies Āzijas valstu izglītības, zinātnes, tirdzniecības un transporta ministri ar mērķi meklēt jaunas sadarbības iespējas. Savukārt maijā tiks organizēts Austrumu partnerības Biznesa forums. A.Pildegovičs aicināja Latvijas uzņēmējus tajā piedalīties un interesēties par jauniem biznesa sadarbības veidiem ar Austrumu partnerības valstīm.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs arī mudināja uz ciešāku sadarbību starp Latvijas biznesa pārstāvjiem un ārlietu dienestu jaunu eksporta tirgu apgūšanai, kas ir viena no ministrijas prioritātēm.