Ieteikumi un brīdinājumi ceļotājiem

24.08.2016. 11:01
  • Ceļojumu brīdinājums

Lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem ceļojumu laikā un nepakļautu sevi riskam, Ārlietu ministrija iesaka iepazīties ar informāciju par valstīm vai atsevišķām to teritorijām, kā arī ieteicamajiem piesardzības pasākumiem pirms ceļošanas un ceļojuma laikā (izvēlieties valstis interaktīvajā kartē zemāk).

Aicinām ceļotājus laicīgi noformēt ieceļošanas vīzu, ja tāda nepieciešama, kā arī izvēlētajā aviokompānijā vai tūrisma kompānijā precizēt papildu ceļošanas nosacījumus.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas ceļojumā uz ārvalstīm, iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī aicina reģistrēties konsulārajā reģistrā.

Pirms došanās uz augsta riska apgabaliem, kuros pastāv iespēja inficēties ar dzelteno drudzi, holeru, A,B hepatītu un citām bīstamām slimībām, Ārlietu ministrija iesaka konsultēties ar speciālistu par nepieciešamajām vakcinācijām. Informācija par vakcināciju pieejama Latvijas infektoloģijas centra mājas lapā.

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija vērš Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši izvairoties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaicīgi uzturas liels skaits cilvēku, kas tieši šī iemesla dēļ bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētajiem ceļojumu brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs un tie neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis

Valstu (vai atsevišķu to teritoriju) saraksts, kuras apmeklēt nebūtu ieteicams vai arī apmeklēšanas gadījumā ievērot īpašu piesardzību, ieteikumi ceļotājiem par specifiskiem ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem atsevišķās valstīs atrodams interaktīvajā kartē.