Latvijas grafikas izstādes “Vēstules no Latvijas” atklāšana Vitebskas mākslas muzejā

26.02.2019. 10:19
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 22. februārī Vitebskas Mākslas muzejā tika atklāta biedrības „Grafikas kamera” izstāde “Vēstules no Latvijas".

Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas konsulāta Vitebskā vadītājs Uģis Skuja, kurš atzīmēja šīs izstādes augsto māksliniecisko kvalitāti un nozīmīgo lomu, popularizējot Latvijas kultūras vērtības Vitebskas apgabalā.

Izstādē piedalās dažādu paaudžu Latvijas grafiķi: Andris Abiļevs, Ilgnese Avotiņa, Aleksandrs Boče, Ansis Butnors, Maija Dragūne, Ināra Garklāva, Vidaga Grīnberga, Dārta Hofmane, Mārīte Kluša, Sergejs Koļečenko, Jeļena Koževņikova, Agnese Kurzemniece, Ingūna Krolle – Irbe, Gunārs Krollis, Inese Lieckalniņa, Paulis Liepa, Ilze Lībiete, Ieva Nagliņa, Anita Nikuļceva, Anna Orniņa, Lāsma Pujāte, Vilis Putrāms, Kate Seržāne, Olafs Šāvelis un Larisa Šellare.

Izstādē izrādītajos darbos izmantotas tehnikas: litogrāfija, kokgriezums, linogriezums, oforts, mecotinta, autortehnika, zīmējums, digitālā druka, kā arī trīsdimensiju objekti un animācija.

“Vēstules” vizuālā formā vēsta skatītājam par to, kas mums ir vērtīgs un nozīmīgs. Izstāde plaši atspoguļo mūsdienu grafikas kopainu Latvijā, kā arī mūsu centienus mākslas robežu paplašināšanā.

Izstādes kuratori ir māksliniece Ilze Lībiete un Vitebskas Valsts universitātes Tēlotājas mākslas un grafikas fakultātes pasniedzējs Mihails Cibuļskis.

Izstāde veltīta Latvijas Republikas dibināšanas 100. gadadienai.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā