SVARĪGI par ieceļošanu Lietuvā!!!

14.09.2020. 12:52

• Sākot ar 14.septembri Lietuvā ir paaugstināts 14 dienu kumulatīvo Covid-19 saslimstības robežkritērijs, pēc kura, iebraucot no attiecīgās valsts, jāievēro obligāta pašizolācija. Kritērijs ir paaugstināts no 16 līdz 25 inficēšanās gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Ierodoties no valstīm, kurās saslimstības rādītājs ir virs 25 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, ir jāievēro obligāta pašizolācija.

• Sākot ar 15.septembri visiem ceļotājiem, kas ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski, bet, saņemot apstiprinājumu QR koda formā, tas jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma izmantošanas.
Anketu angļu un krievu valodās var atrast šeit: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

• Atgādinām, ka jau no 17.augusta ceļotājiem no ES, EEZ, Andoras, Monako, Sanmarīno, Vatikāna, kur pēdējo 2 nedēļu laikā reģistrēti vairāk nekā 25 Covid-19 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, jāuzrāda ne vēlāk kā pirms 72 stundām veikta testa rezultāti, kas bijuši negatīvi. Šis tests iepriekš nav jāveic personām, kuras caur Lietuvas Republiku ceļo ranzītā, kad Lietuvas Republikā tiek nodrošināta tikai nepieciešama apstāšanās (tikai degvielas uzpilde, higiēnas vajadzību nodrošināšana). Vienlaikus vēršam uzmanību, ka atsevišķas aviokompānijas, pēc savas iniciatīvas, ceļotājam var pieprasīt uzrādīt COVID-19 negatīvu testu, kurš veikts 72 stundas pirms ieceļošanas Lietuvā. Iesakām ceļotājiem par šo prasību savlaicīgi pārliecināties aviokompānijās pirms plānotā lidojuma.

• Ārvalstniekiem no trešajām valstīm iebraukšana Lietuvā arī turpmāk ir liegta (ar atsevišķiem izņēmumiem).

• Sākot ar 1.augustu Lietuvā ir atjaunota prasība obligāti lietot sejas maskas slēgtās publiskās telpās, t.sk. sabiedriskajā transportā un tirdzniecības vietās.

• Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu sods privātpersonām par distancēšanās pārkāpumiem var svārstīties no 500 līdz 1500 eiro.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā