NOSACĪJUMI LATVIJAS CEĻOTĀJU TRANZĪTAM CAURI LIETUVAI

23.03.2020. 11:59
  • Ceļojumu brīdinājums

Lietuvas valdība pagarinājusi karantīnas režīmu Lietuvas valstī līdz 31. maija plkst.23.59.

No 15. maija Latvijas un Lietuvas robežas šķērsošana privātajam autotransportam un fiziskām personām tiks atļauta robežpunktos Soločiai-Grenctāle, Būtingė-Rucava, Smėlynė – Medumi un no 18. maija arī robežpunktā  Meitene–Kalviai.

Sākot ar 15.maiju karantīnas laikā Latvijas un Igaunijas pilsoņi varēs ieceļot Lietuvas teritorijā, ierodoties no Latvijas un Igaunijas. Šajā gadījumā netiks piemērota arī prasība pēc 14 dienu pašizolācijas. Masku nēsāšana ārtelpās nav obligāta, bet tiek rekomendēta. Vienlaikus maskas joprojām ir obligātas tirgos, veikalos, sabiedriskos pasākumos, ekskursijās un sabiedriskajā transportā.

Lūdzam ievērot, ka, ierodoties no ārvalstīm (izņemot Latviju un Igauniju), Lietuvas teritoriju ļauts šķērsot tikai tranzītā ar mērķi nokļūt Latvijā. Lūdzam ievērot, ka šāds tranzīts caur Lietuvu atļauts bez apstāšanās.

No 15.maija Latvijas valstspiederīgajiem policijas konvojs nav nepieciešams, taču ierodoties Lietuvas lidostās un Klaipēdas ostā, jau iepriekš jābūt organizētam autotransportam tālākam ceļam uz Latviju. No 15.maija Lietuvas teritorijā var ierasties no Latvijas, lai sagaidītu Latvijas valstspiederīgos un tranzītā caur Lietuvu dotos uz Latviju.

Ārvalstnieki valstī tiks ielaisti tikai, ja pēc veselības pārbaudes netiks konstatēti COVID-19 simptomi.