Viļņas latviešu biedrības Bērnu klubs atzīmē Ziemassvētkus latviskās tradīcijās

10.12.2019. 12:29

2019. gada 8.decembrī Viļņā, Lietuvas Mazākumtautību departamenta telpās pulcējas Viļņas latviešu biedrības Bērnu kluba dalībnieki, lai kopīgi svinētu Ziemassvētku pasākumu - pasniedzēju Lienas Bruņenieces-Žinienes un Silvijas Korolkovas vadībā.

Svētku pasākumā Viļņas bērnu skoliņas dalībnieki deklamēja latviešu autoru Ziemassvētku dzejolīšus un tautasdziesmas. Svētku telpā tika izstādīti bērnu darbiņi (aplikācijas, Latvijas kontūras kartes, zīmējumi u.c.), kurus Bērnu kluba dalībnieki iepriekšējos mēnešos nodarbībās bija veidojuši. Vakara gaitā bērni krāsoja Ziemassvētku piparkūkas. Latviešu Ziemassvētku tradīcijas bērniem palīdzēja iepazīt ciemiņi - Dagdas novada Andrupenes folkloras kopa “Sovvaļnīki”. Pasākums turpinājās ar jautrām latviešu tautas dziesmām, dejām un rotaļām, kurās iesaistījās gan bērni, gan vecāki. Neizpalika arī Ziemassvētku vecītis, kurš bērniem bija sarūpējis latviešu autoru grāmatas un saldumus.

Viļņas latviešu biedrības Bērnu kluba nodarbības un svinīgais Ziemassvētku pasākums tiek īstenots ar Latvijas Ārlietu ministrijas diasporas projektu atbalstu, Latviešu valodas aģentūras un Lietuvas Mazākumtautību departamenta atbalstu.

Laipni aicinām bērnus un vecākus apmeklēt Viļņas latviešu biedrības Bērnu kluba nodarbības arī 2020.gadā. Aicinām pieteikties Facebook grupā “Viļņas latviešu biedrības bērnu klubs” sīkākai informācijai par turpmākajām nodarbībām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā