Biržos notiks Baltu vienības dienas svinības

19.09.2019. 10:07

Šogad Baltu vienības dienas centrālās svinības notiks 21. septembrī Biržos, Lietuvā. Svētku pasākumus atklās Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis (Viktoras Pranckietis) un Biržu pilsētas mērs Vītas Jareckas (Vytas Jareckas), kā arī Latvijas un Lietuvas Kultūras ministri.

Baltu vienības dienā Biržos piedalīsies Latvijas un Lietuvas parlamentārās sadraudzības grupu vadītāji Juta Strīķe (Latvija) un Ķēstutis Masjulis (Kęstutis Masiulis, Lietuva), parlamentu deputāti, kā arī Latvijas vēstnieks Lietuvā Indulis Bērziņš un Lietuvas vēstnieks Latvijā Artūrs Žurausks (Artūras Žurauskas). Pasākuma atklāšanā uzstāsies Latvijas un Lietuvas Diplomātiskie kori un Palangas pūtēju orķestris.

Kā katru gadu Baltu vienības dienas svētkos, arī šogad svētku kultūras programma piedāvā interesantu un plašu pasākumu klāstu. Norisināsies gan tradicionālais latviešu un lietuviešu senās amatniecības gadatirgus un tautas deju festivāls, gan tradicionālās kulinārā mantojuma prezentācijas un degustācijas, tāpat tiks demonstrētas vairākas dokumentālās filmas par Latvijas un Lietuvas saskares punktiem vēsturē, politikā, kultūrā un ikdienas norisēs (dok.f. “Neatkārtojamais Baltijas ceļš”, dok.f. “Laika tilti”, dok.f. “Tuvāk zemei aiz upes”). Latvijas un Lietuvas Kultūras ministri atklās Ģederta Eliasa mākslas darbu izstādi. Lai pulcinātu ģimenes ar bērniem un jauniešus, Biržu pilsēta svētku pasākumu programmā ir ietvērusi dažādas sporta aktivitātes (badmintona turnīrs, fotoorientēšanās), radošās darbnīcas un daudz citu izglītojošu aktivitāšu. Baltu vienības dienas noslēgumā Biržu kultūras namā notiks svētku koncerts, kurā muzicēs Dziesmu un deju ansamblis “Lietuva” un Jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi” no Baldones un Vecumniekiem.

Baltu vienības dienas pasākuma galvenā ideja centrējas ap kopējām rūpēm par baltu tautu valodu, kultūras mantojuma saglabāšanu un kopšanu mūsdienās. Pagājušā gadā Baltu vienības dienas svinības notika 22. septembrī Jelgavā, Latvijā, bet 2017.gadā Palangā, Lietuvā, savukārt 2020. gada Baltu vienības dienu plānots organizēt Kuldīgā. Baltu vienības diena abu valstu kalendāros tika ierakstīta 2000. gadā ar Latvijas Saeimas un Lietuvas Seima lēmumu, pieminot 1236. gadā notikušo Saules kauju. Baltu vienības dienas svinīga atzīmēšana ir viena no iniciatīvām, kas radusies, īstenojot “Ziņojuma par Latvijas un Lietuvas sadarbības perspektīvām” ieteikumus. Ziņojums tapa 2011. gadā, un tas ir viens no ierosmes avotiem Latvijas un Lietuvas sadarbības paplašināšanai dažādās jomās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā