Lietuvas Seima priekšsēdētājs pauž pateicību Latvijas vēstniekam par personisko ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā

05.07.2019. 14:42

2019. gada 4. jūlijā Lietuvas  Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis tikās ar Latvijas vēstnieku Lietuvā Einaru Semanis,  kurš bija ieradies pie Seima spīkera atvadu vizītē, noslēdzot pildīt vēstnieka pienākumus Lietuvā.

Lietuvas parlamenta vadītājs pateicās vēstniekam E.Semanim par personīgo ieguldījumu, stiprinot un uzturot ciešās un aktīvās Latvijas un Lietuvas draudzības un sadarbības attiecības. Seima priekšsēdētājs augstu novērtēja Latvijas un Lietuvas aktīvo politisko dialogu, intensīvo un daudzpusīgo ekonomisko kooperāciju un sadarbību aizsardzības un transporta jomā. V.Pranckietis ar gandarījumu atzīmēja, ka sekmīgi ir uzsākta Mažeiķi – Reņģe dzelzceļa posma atjaunošana, un tam ir liela nozīme arī reģionālajā dimensijā.  Seima spīkers bija gandarīts par veiksmīgo Latvijas un Lietuvas parlamentāro sadarbību un iezīmēja tuvākos kopējos pasākumus. Seima priekšsēdētājs norādīja, ka šogad Baltijas valstis svin svarīgu jubileju - “Baltijas ceļa ” 30. gadus un ka ir paredzēti kopīgi svinību pasākumi. Tāpat V.Pranckietis runāja par Baltu vienības dienas svinību nozīmīgumu un ka šogad svinības notiks arī Jonišku rajonā, kuras vadīs Jonišku rajona mērs V.Gailius.      

Vēstnieks nodeva sveicienus V.Pranckieša kungam no Latvijas Saeimas priekšsēdētājas I.Mūrnieces kundzes. E.Semanis pasvītroja, ka Latvijā augstu tiek vērtēta Lietuvas parlamenta vadītāja aktīvā un redzamā loma, veicinot  draudzību un partnerību starp abām kaimiņvalstīm. Tas atspoguļojas arī veiksmīgajā un daudzpusīgajā parlamentārajā sadarbībā. V.Pranckietis un E.Semanis šinī sakarībā norādīja uz svarīgo abu valstu parlamentāro sadraudzības grupu lomu. Vēstnieks atzīmēja, ka latviešus un lietuviešus saista tuvās valodas, tradīcijas, kultūra un kopējais liktenis Baltijas jūras krastos. Svarīga ir abu valstu parlamentu iedibinātā tradīcija, kas simbolizē latviešu un lietuviešu brālību, Baltu vienības diena. Abas tautas izjūt īpašu atbildību kopt un sargāt baltu mantojumu.  E.Semanis ar gandarījumu pasvītroja, ka pirmo reizi tika pasniegta Baltu balva. Abas puses bija vienisprātis, ka 2018. gadā Latvijā un Lietuvā notikuši  daudzi ievērojami kopīgi organizēti un finansēti pasākumi veltīti Latvijas un Lietuvas simtgadei.  Vēstnieka skatījumā šodien divpusējās attiecības kopumā attīstās ar pozitīvu dinamiku. Par to liecina ļoti aktīvais politiskais dialogs, kooperācija aizsardzības sfērā, apjomīgā un intensīvā ekonomiskā sadarbība un iespaidīgā sadarbība kultūras, izglītības un zinātnes jomās.  V.Pranckietis un E.Semanis pievērsās arī Baltijas valstu reģionālajai sadarbībai, it īpaši Baltijas Asamblejas darbam, kuras uzmanības centrā šogad ir sadarbība drošības un ārpolitikas jomās, atbalsts ES Austrumu partnerības zemēm un reģionālo sadarbības tīklu nostiprināšana integrētā Eiropā.     

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā