Latviešu tautastērpi Viļņā

09.11.2018. 11:03
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 8. novembrī Lietuvas Nacionālajā muzejā tika atklāta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Tradicionālais apģērbs Latvijā”. Izstāde tiek eksponēta Viļņā par godu Latvijas valsts simtgadei, iepazīstinot Lietuvas iedzīvotājus ar Latvijas valsts tradicionālās kultūras mantojumu.

Izstādes atklāšanā Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis pateicās Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktoram Arnim Radiņam un Lietuvas Nacionālā muzeja direktorei Birutai Kulnītei (Birutė Kulnytė), kā arī abu muzeju speciālistiem, kuri sadarbojoties ir izveidojuši lielisku dāvanu Latvijas un Lietuvas valstu simtgades gadā.

Izstādē eksponēti 24 tērpu komplekti, kas prezentē tautas apģērba daudzveidību Latvijas kultūrvēsturiskajos apgabalos - Kurzemē, Zemgalē, Augšzemē, Latgalē un Vidzemē – 19. gadsimtā. Stikla vitrīnās izstādītas vairākas apģērbu papildinošas priekšmetu grupas: adītās zeķes un cimdi, jostas un rotas. Izstādi vizuāli un saturiski papildina 26 zīmējumu kopiju izdrukas no LNVM Rokrakstu, zīmējumu, fotoattēlu un dokumentu kolekcijas.

Apģērbs ir viens no nozīmīgākajiem tautu raksturojošiem materiālās kultūras elementiem. Tā attīstībā atspoguļojas ilglaicīgi etniskās vēstures procesi. Tērps ataino gadsimtu gaitā izveidojušās tradīcijas, estētiskos ideālus, kultūras sakarus un to mijiedarbību, dažādu laikmetu mākslas stilu, pilsētu kultūras un modes ietekmes.

Izstāde Lietuvas Nacionālajā muzejā būs apskatāma līdz 2019. gada 13. janvārim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā