Latvijas vēstniecība Lietuvā prezentē latviešu Vasaras saulgriežu tradīcijas Nordic-Baltic Midsummer 2018 pasākumā Viļņā

13.06.2018. 16:01

2018. gada 12. jūnijā Viļņas Universitātes Botāniskajā dārzā Kairēnos notika ikgadējais Vasaras saulgriežu pasākums Nordic-Baltic Midsummer 2018, ko  jau sesto gadu pēc kārtas organizē Baltijas valstu un Ziemeļvalstu vēstniecības Lietuvā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Lietuvā un Lietuvas Republikas prezidenta kanceleja.

Pasākuma patronese, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) savā atklāšanas runā pauda prieku par to, ka Vasaras saulgriežu kopējās svinības ir kā simbols draudzībai starp Lietuvu, Latviju, Igauniju, Somiju, Zviedriju, Norvēģiju un Dāniju. Ziemeļvalstis un Baltijas valstis kopā svin vasaras saulgriežus Viļņā, tādējādi apliecinot kopīgo kultūras mantojumu. Lietuvas prezidente uzsvēra, ka šogad Vasaras saulgriežu pasākums izskan Baltijas valstu simtgades gadā un ka uzskatāmi parāda, ka Lietuva, Latvija un Igaunija ir modernas valstis, kas saglabā un tur godā arī savu senču tradīcijas.

Pasākumā tika piedāvāta daudzveidīga kultūras programma: folkloras dziesmas un dejas, ugunskura iedegšana. Latvija piedāvāja ziedu un vainagu pīšanas tradīcijas, ko demonstrēja meistardarbnīcas “Grieta” floristes no Jelgavas Baiba Svare un Ieva Ģērmane. Līdzās katras valsts folkloras tradīcijām viesiem tika piedāvāti arī nacionālie ēdieni. Latvijas stendā svētku dalībnieki tika cienāti ar Valmiermuižas alu, sieru no “Sierštelles” un “Ievas sieri”, rupjmaizi un speķa pīrādziņiem. Valmiermuižas alus darītavas vēstnese Liene Bergmane pasākuma viesus iepazīstināja ar latviskām alus brūvēšanas tradīcijām.

Vasaras saulgriežu pasākumu apmeklēja vairāk nekā 800 viesi. Svētku viesi bija Lietuvas valsts institūciju, pašvaldību un Viļņas diplomātiskā korpusa pārstāvji, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu diasporas pārstāvji Lietuvā, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tirdzniecības palātu Lietuvā biedri, uzņēmēji, žurnālisti, mākslinieki u.c. viesi.

Video: https://www.lrp.lt/en/press-centre/press-releases/midsummer-festival-celebrates-the-nordic-baltic-community-spirit/30202

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā