Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde ArtVilnius’18 – Focus Baltic par godu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadei

12.06.2018. 13:23
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

No 2018. gada 7. līdz 10. jūnijam Viļņā, izstāžu centra "Litexpo" telpās norisinājās ikgadējā Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde "ArtVilnius’18", kas šogad tika veltīta Baltijas valstu simtgadēm. "ArtVilnius" ir lielākais laikmetīgās mākslas izstādes un gadatirgus pasākums Austrumeiropas reģionā. Šogad - Baltijas valstu simtgades gadā - ArtVilnius tiek veidots fokusu vēršot tieši uz Baltijas valstu laikmetīgās mākslas galerijām, tādā veidā veicinot Baltijas valstu atpazīstamību Eiropas mākslas telpā un uzsverot mūsu valstu simtgadi. Latvijas vārda atpazīstamību ArtVilnius’18 pastiprināja godpilnās galvenās balvas ieguvējs no Latvijas – mākslinieks Ivars Drulle, galerija “Alma”.

Latvijas vēstniecība Lietuvā sadarbībā ar Igaunijas vēstniecību Lietuvā un ArtVilnius vadību organizēja kopīgu pieņemšanu mākslas izstādes “ArtVilnius – Focus Baltic” ietvaros. Pasākums tika organizēts Latvijas, Lietuvas un Igaunijas māksliniekiem un mākslas galeriju pārstāvjiem kopā ar citu valstu mākslas galeriju pārstāvjiem, mākslas ekspertiem, kolekcionāriem, tādējādi veicinot savstarpējo kontaktu tīklu stiprināšanu. Lūgto viesu skaitā bija arī Lietuvas valsts institūciju, mākslas aprindu, diplomātiskā korpusa, žurnālistu un diasporas pārstāvji. Pieņemšanas sākumā māksliniekus, ArtVilnius’18 organizētājus un pasākuma viesus sveica  Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis. Vēstnieks uzsvēra, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslinieku mākslas darbi, kas izstādīti vienuviet ArtVilnius’18 izstādē, ir izcila dāvana, ko tie simboliski velta vēsturiskajai Baltijas valstu simtgadei.

Izstādē piedalījās 55 mākslas galerijas, tai skaitā no Baltijas valstīm, Baltkrievijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Itālijas,  Krievijas, Lielbritānijas, Polijas, Spānijas un Ukrainas. No Latvijas šajā pasākumā piedalījās mākslas galerijas: “Galerija ALMA”- mākslinieks Ivars Drulle; “TIFANA” - māksliniece Aija Zarina, “MAKSLA XO” - mākslinieki: Ieva Iltnere, Artūrs Bērzinš, Ģirts Muižnieks, Ginters Krumholcs, Ivars Heinrihsons, “AGIJAS SŪNAS mākslas galerija” - mākslinieki: Madara Gulbis, Dita Lūse, Anda Munkevica, Tatjana Semane, kā arī tēlnieki Egons Peršēvics un Iveta Laure.

Latvijas vēstniecības Lietuvā organizētais svinīgais pasākums par godu Latvijas mākslas galeriju dalībai starptautiskajā izstādē ArtVilnius’18 ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā