LNSO un koris “Latvija” koncertē Viļņā par godu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadei

12.02.2018. 15:19
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šī gada 9. februārī Baltijas simfoniskā festivāla ietvaros Viļņas Kongresu hallē ar augsta līmeņa koncertu uzstājās LNSO un koris “Latvija”. Koncerts izskanēja par godu Latvijas valsts simtgadei un kā dāvana Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgades svētkos. Apjomīgo muzikālo priekšnesumu sniedza Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, pianists Reinis Zariņš diriģenta Andra Pogas vadībā. Koncertā pirmajā daļā skanēja Žana Sibeliusa Otrā simfonija Re mažorā op.43; koncerta otrajā daļā skanēja Artura Maskata simfoniskais skaņdarbs “Tango” un Ludviga van Bēthovena Fantāzija klavierēm, korim un orķestrim C minorā op. 80.

Koncerta māksliniekus un apmeklētājus sveica Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis, uzsverot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotības nozīmi, plecu pie pleca veidojot stipru un plaukstošu Eiropu. Vēstnieks pateicās Latvijas māksliniekiem par burvīgo dāvanu, ko tie velta visām trijām Baltijas valstīm to simtgadē.

E. Semanis organizēja svētku pieņemšanu Baltijas simfoniskā festivāla koncerta Viļņā māksliniekiem un lūgtajiem viesiem. Lūgto viesu skaitā bija Lietuvas valsts institūciju, mākslas aprindu, diplomātiskā korpusa, žurnālistu un diasporas pārstāvji. Pieņemšanas laikā Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos Selga Laizāne sveica Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra pārstāvi Stasi Pancekauski (Stasys Pancekauskas), pasniedzot simbolisku dāvanu svētku galdautu, ko klāt Lietuvas Simtgades svinību dienā.

Kultūras projekts ir ietverts Latvijas Valsts Simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā