Profesore Janīna Kursīte – Pakule Seimā uzsver valodas nozīmi līdztekus labklājības veicināšanai

10.11.2017. 14:03

Š.g. 10. novembrī Lietuvas Republikas Seimā norisinājās starptautiskā konference “Valoda, kultūra un izglītības politika: mijiedarbība un krustošanās”. Konferenci organizēja Lietuvas Republikas Valsts valodas komisija un tās priekšsēdētāja Daiva Vaišniene (Daiva Vaišnienė), Lietuvas Republikas Seima Izglītības un zinātnes komitejas birojs, Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija un Lietuvas Kultūras ministrija.

Konferencē ar priekšlasījumu uzstājās Latvijas Republikas Saeimas deputāte, Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte-Pakule sniedzot klausītājiem ieskatu par “Valsts valodas politiku Latvijas kultūras un izglītības telpā”. Prof. J.Kursīte-Pakule savā runā uzsvēra domu, ka rūpēm par “ekonomiskās labklājības veicināšanu būtu jāiet vienā solī ar humanitārās domas, kultūras labklājības un savas valodas veicināšanu”. Konferenci apmeklēja arī vēstniecības pārstāvji.

Konferencē ar priekšlasījumiem par valodas, kultūras un izglītības mijiedarbību uzstājās Franču institūta Lietuvā direktors Žans-Mari Sani (Jean-Marie Sani), Polijas pārstāvis Poznaņas A. Mickēviča Universitātes profesors Tadeušs Zgulka (Tadeusz Zgółka) un Lietuvas puses pārstāvji - Dr. Rita Miļūnaite (Rita Miliūnaitė), Doc. dr. Zita Nauckūnaite (Zita Nauckūnaitė), rakstniece Renata Šerelīte (Renata Šerelytė).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā