Konsulārie jautājumi

23.12.2019. 11:21

KONSULĀRĀ NODAĻA

Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Tashkent, 100000, Uzbekistan (skatīt kartē)
Tālrunis: + 998 7123 70851 informācijai 16:00-17:00 (pēc Taškentas laika)
E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA

Tālrunis ārkārtas situācijām (Latvijas valstspiederīgajiem) +998 90358 1086 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta tālrunis +371 26 33 77 11.

 

No 2018. gada 16. marta pieraksts un dokumentu iesniegšana īstermiņa vīzu saņemšanai braucieniem uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici notiek kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā.

Lai nodrošinātu pēc iespējas ērtākus Šengenas vīzu saņemšanas nosacījumus braucieniem uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici, Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānas Republikā ir noslēgusi vienošanos ar kompāniju VFS GLOBAL par pakalpojumu sniegšanu Uzbekistānas Republikas teritorijā.

Sākot ar 2018. gada 16. martu, Uzbekistānas pilsoņi un rezidenti, kuri vēlas apmeklēt iepriekš minētās Šengenas zonas valstis, var pieteikties un iesniegt dokumentus īstermiņa vīzas saņemšanai kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā Taškentā, Nukus ielā 29, 1.stāvā 104. birojā.

Elektroniski pierakstīties un saņemt papildus informāciju par Vīzu centra darbu var veikt vietnē: https://www.vfsglobal.com/Latvia/Uzbekistan/how-to-apply.html vai zvanot pa tālruni: +998 71 2025504 darbdienās no plkst. 08:30 līdz 17.00.

Pierakstam – nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un vīzas iesniedzēja pases numuru

Valsts nodevas apmērs vīzas saņemšanai, iesniedzot dokumentus Vīzu centrā, saskāņā ar Vīzu kodeksu nemainās.

Maksa par kompānijas VFS GLOBAL pakalpojumiem ir 30 EUR par vienu pasi.

Samaksa tiek veikta Vīzu centrā, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus ( ar starptautiskajām valūtas norēķinu kartēm veicot tiešsaistes maksājumu un automātisku valūtas konvertāciju).

Pasu izsniegšana: 08.30 – 15.30 no pirmdienas līdz piektdienai

Vīzu pieteikumus, kas iesniegti kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā, vēstniecības Konsulārā nodaļa izskata 15 dienu laikā no dokumentu saņemšanas. Gadījumā, ja nepieciešams veikt papildus pārbaudes, vēstniecība var pagarināt dokumentu izskatīšanas laiku līdz 30 dienām. Ja būs nepieciešams veikt papildus interviju, vīzas pieprasītājs par to tiks informēts pa vīzas anketā norādīto telefona numuru.

Vēstniecība lūdz plānot braucienus uz Šengenas zonas valstīm savlaicīgi un iesniegt dokumentus īstermiņa vīzas saņemšanai uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici vismaz 14 darba dienas pirms brauciena.

Dokumentus vīzas noformēšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespējams iesniegt arī vēstniecības Konsulārajā nodaļā. Iepriekš pierakstīties var, zvanot uz tālruni (call back): +371 68688250 darbdienās no plkst. 08:30 līdz 17.00. Veicot pierakstu, nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un vīzas iesniedzēja pases numuru.

Bez iepriekšēja pieraksta dokumentus vīzas saņemšanai var iesniegt šādu kategoriju vīzu pieprasītāji:

·         Etniskie latvieši, līvi un viņu laulātie un bērni;

·         Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās Zonas un Šveices Konfederācijas pilsoņu ģimenes locekļi (ģimenes locekļi saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Direktīvas 2004/38/EK par Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu tiesībām brīvi pārvietoties un uzturēties dalībvalstu teritorijā noteikumiem);

·         personas, kuru ieceļošanas mērķis ir radinieka slimība vai bēres Latvijā;

·         Uzbekistānas Republikas valsts, reģionālo un municipālo iestāžu amatpersonas – dodoties dienesta braucienā;

·         Uzbekistānas Republikā akreditētie ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību un starptautisko organizāciju darbinieki

Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānā pieņem pieteikumus C kategorijas īstermiņa Šengenas vīzai uz Latviju, kā arī pārstāvības ietvaros uz Igauniju, Lietuvu un Šveici saskaņā ar 2010.gada 3.augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr.725 no Uzbekistānas Republikas, Afganistānas Islāma Republikas un Tadžikistānas Republikas pilsoņiem.

Dokumenti uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai Latvijā un D kategorijas ilgtermiņa vīzām tiek pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta saskaņā ar 2010.gada 3.augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr.725 no Uzbekistānas Republikas, Afganistānas Islāma Republikas, Pakistānas Islāma Republikas, Tadžikistānas Republikas un Turkmenistānas Republikas pilsoņiem. Pierakstīties iespējams zvanot pa tālruni +998 71 2370851 no plkst.16.00-17.00 vai elektroniski: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Sākot ar 1. februāri, Latvijas pilsoņi var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas

No š.g. 1. februāra Latvijas pilsoņi, var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas uz laiku līdz 30 dienām.

Uzbekistānas Ārlietu ministrija informē, ka turpmāk ceļotājiem jāievēro šādi nosacījumi: 1) pasei jābūt derīgai 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām un 2) uzturēšanās Uzbekistānā bez vīzas nedrīkst pārsniegt 30 dienas no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņiem, kuru plānotais uzturēšanās laiks ir ilgāks par 30 dienām ieceļošanai Uzbekistānā ir jānoformē elektroniskā vīza, izmantojot portālu E-VISA.GOV.UZ vai jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā, papildu informācija pieejama vēstniecības mājaslapā http://www.uzbekistan.lv/.

Vēršam uzmanību, ka Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Uzbekistānā arī turpmāk ir jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā.

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā ceļotājiem iesaka, dodoties uz Uzbekistānu, noformēt ceļojumu apdrošināšanas polisi uz plānoto uzturēšanas laiku, kā arī izdrukāt aviobiļetes un viesnīcu rezervācijas, ja tādas ir veiktas.

Latvijas vēstniecība arī atgādina, ka ikvienam ceļotājam pēc ierašanās valstī trīs darba dienu laikā ir pienākums reģistrēties. Tiem, kuri plāno uzturēties viesnīcā, reģistrāciju veic viesnīcas administrācija, savukārt ceļotājiem, kuri plāno uzturēties pie saviem paziņām, reģistrācija jāveic portālā http://www.emehmon.uz/

Latvijas vēstniecība īpaši uzsver, ka, ja reģistrācija netiek veikta, izbraucot no valsts, persona var tikt aizturēta, lietu izskatīšanai un naudas soda noteikšanai nodod tiesai. Par minēto pārkāpumu persona var tikt izraidīta no valsts.