Konsulārie jautājumi

05.04.2018. 09:01

KONSULĀRĀ NODAĻA

Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Tashkent, 100000, Uzbekistan (skatīt kartē)
Tālrunis: + 998 7123 70851 informācijai 16:00-17:00 (pēc Taškentas laika)
Fakss: + 998 7112 07036
E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA

Tālrunis ārkārtas situācijām (Latvijas valstspiederīgajiem) +998 90358 1086 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta tālrunis +371 26 33 77 11.

No 2018. gada 16. marta pieraksts un dokumentu iesniegšana īstermiņa vīzu saņemšanai braucieniem uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici notiks kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā

Lai nodrošinātu pēc iespējas ērtākus Šengenas vīzu saņemšanas nosacījumus braucieniem uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici, Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānas Republikā ir noslēgusi vienošanos ar kompāniju VFS GLOBAL par pakalpojumu sniegšanu Uzbekistānas Republikas teritorijā.

Sākot ar 2018. gada 16. martu, Uzbekistānas pilsoņi un rezidenti, kuri vēlas apmeklēt iepriekš minētās Šengenas zonas valstis, varēs iepriekš pieteikties un iesniegt dokumentus īstermiņa vīzas saņemšanai kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā Taškentā, Amira Timura prospektā 95a, Biznesa centra “Orient”, 503. birojā.

Iepriekš pierakstīties un saņemt papildus informāciju par Vīzu centra darbu var, zvanot uz telefona numuru +998 71 2342158

Darba laiks: no 08.30 līdz 15.30, no pirmdienas līdz piektdienai

Pierakstam – nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un vīzas iesniedzēja pases numuru. Personas, kuras jau veikušas pierakstu dokumentu iesniegšanai Latvijas Republikas vēstniecības Konsulārās nodaļas elektroniskajā sistēmā, bet kuras vēlas saņemt vīzu ātrāk par esošo pieraksta datumu, var pierakstīties uz tuvāku dokumentu iesniegšanas datumu VFS GLOBAL Vīzu centrā.

Dokumentu iesniegšana: 08:30 – 15:30 no pirmdienas līdz piektdienai

Pasu izsniegšana: 08:30 – 15:30 no pirmdienas līdz piektdienai

Valsts nodevas apmērs vīzas saņemšanai, iesniedzot dokumentus Vīzu centrā, saskāņā ar Vīzu kodeksu nemainās.

Maksa par kompānijas VFS GLOBAL pakalpojumiem ir 25 EUR (24 EUR, ja dokumentu iesniedzējam nav jāiesniedz biometriskie dati) par vienu pasi.

Samaksa tiek veikta Vīzu centrā, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus ( ar starptautiskajām valūtas norēķinu kartēm veicot tiešsaistes maksājumu un automātisku valūtas konvertāciju).

Vīzu pieteikumus, kas iesniegti kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā, vēstniecības Konsulārā nodaļa izskata 15 dienu laikā no dokumentu saņemšanas. Gadījumā, ja nepieciešams veikt papildus pārbaudes, vēstniecība var pagarināt dokumentu izskatīšanas laiku līdz 30 dienām. Ja būs nepieciešams veikt papildus interviju, vīzas pieprasītājs par to tiks informēts pa vīzas anketā norādīto telefona numuru.

Vēstniecība lūdz plānot braucienus uz Šengenas zonas valstīm savlaicīgi un iesniegt dokumentus īstermiņa vīzas saņemšanai uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici vismaz 14 darba dienas pirms brauciena.

Dokumentus vīzas noformēšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespējams iesniegt arī vēstniecības Konsulārajā nodaļā. Iepriekš pierakstīties var, zvanot uz telefona numuru +998 71 2342158 no 08.30 līdz 15.30, no pirmdienas līdz piektdienai. Veicot pierakstu, nepieciešams norādīt vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un vīzas iesniedzēja pases numuru.

Bez iepriekšēja pieraksta dokumentus vīzas saņemšanai var iesniegt šādu kategoriju vīzu pieprasītāji:

  • Etniskie latvieši, līvi un viņu laulātie un bērni;
  • Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās Zonas un Šveices Konfederācijas pilsoņu ģimenes locekļi (ģimenes locekļi saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Direktīvas 2004/38/EK par Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu tiesībām brīvi pārvietoties un uzturēties dalībvalstu teritorijā noteikumiem);
  • personas, kuru ieceļošanas mērķis ir radinieka slimība vai bēres Latvijā;
  • Uzbekistānas Republikas valsts, reģionālo un municipālo iestāžu amatpersonas – dodoties dienesta braucienā;
  • Uzbekistānas Republikā akreditētie ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību un starptautisko organizāciju darbinieki

Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānā pieņem pieteikumus C kategorijas īstermiņa Šengenas vīzai uz Latviju, kā arī pārstāvības ietvaros uz Igauniju, Lietuvu un Šveici saskaņā ar 2010.gada 3.augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr.725 no Uzbekistānas Republikas, Afganistānas Islāma Republikas un Tadžikistānas Republikas pilsoņiem.

Dokumenti uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai Latvijā un D kategorijas ilgtermiņa vīzām tiek pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta saskaņā ar 2010.gada 3.augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr.725 no Uzbekistānas Republikas, Afganistānas Islāma Republikas, Pakistānas Islāma Republikas, Tadžikistānas Republikas un Turkmenistānas Republikas pilsoņiem. Pierakstīties iespējams zvanot pa tālruni +998 7123 70851 no plkst.16.00-17.00 vai elektroniski: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Citu valstu pilsoņi pieteikumu vīzas saņemšanai var iesniegt tikai gadījumos, ja viņiem ir Uzbekistānas uzturēšanās atļauja. Uzturēšanās atļaujas derīgumam vismaz par 3 mēnešiem jāpārsniedz pieprasītās vīzas derīguma termiņu.

Vīzas un uzturēšanās atļauju pieteikuma dokumenti jāiesniedz personīgi.

Lēmumu par vīzas pieteikumu pieņem 15 kalendāro dienu laikā (bet ne mazāk, kā 7 dienas), izņēmuma kārtā šis laiks var tikt pagarināts līdz 60 dienām.