Konsulārie jautājumi

19.01.2021. 13:05

Vēršam uzmanību, ka personām pirms ieceļošanas Latvijas Republikā būs jāaizpilda elektroniskā anketa. Elektroniskās anketas būs pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv. Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. Papildu informācija pieejama šeit.

No 15. janvāra, ieceļojot Latvijā, ir jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, kas ir veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām.

KONSULĀRĀ NODAĻA

Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Tashkent, 100000, Uzbekistan (skatīt kartē)
Tālrunis: + 998 71 237 0851 informācijai 15:00-16:00 (pēc Taškentas laika)
E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA

Tālrunis ārkārtas situācijām (Latvijas valstspiederīgajiem) +998 90358 1086 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta tālrunis +371 26 33 77 11

Konsulārie pakalpojumi tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta.

Dokumentu iesniegšana īstermiņa vīzām braucieniem uz Latviju, Igauniju un Šveici un Latvijas ilgtermiņa vīzām notiek kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā Taškentā.

Pierakstīties vīzu pieteikumu iesniegšanai Vīzu centrā, kā arī uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai vēstniecībā lūdzam šeit.

Latvijas valstspiederīgajiem konsulāro pakalpojumu (izziņu sagatavošana, pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) saņemšanai lūdzam rakstīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Papildus informāciju par konsulārajiem pakalpojumiem varat saņemt zvanot uz telefona numuru +998 71 237 0851 katru darba dienu no pl.15:00 līdz 16:00.

Sākot ar 2019. gada 1. februāri, Latvijas pilsoņi var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas uz laiku līdz 30 dienām.

Uzbekistānas Ārlietu ministrija informē, ka turpmāk ceļotājiem jāievēro šādi nosacījumi:

  • pasei jābūt derīgai 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām;
  • uzturēšanās Uzbekistānā bez vīzas nedrīkst pārsniegt 30 dienas no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņiem, kuru plānotais uzturēšanās laiks ir ilgāks par 30 dienām, ieceļošanai Uzbekistānā ir jānoformē elektroniskā vīza, izmantojot portālu e-visa.gov.uz vai jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā, papildu informācija pieejama vēstniecības mājaslapā šeit.

Vēršam uzmanību, ka Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Uzbekistānā arī turpmāk ir jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā.

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā ceļotājiem iesaka noformēt ceļojumu apdrošināšanas polisi uz plānoto uzturēšanas laiku, kā arī izdrukāt aviobiļetes un viesnīcu rezervācijas, ja tādas ir veiktas.

Latvijas vēstniecība atgādina, ka ikvienam ceļotājam pēc ierašanās valstī trīs darba dienu laikā ir pienākums reģistrēties. Tiem, kuri plāno uzturēties viesnīcā, reģistrāciju veic viesnīcas administrācija, savukārt ceļotājiem, kuri plāno uzturēties pie saviem paziņām, reģistrācija jāveic portālā http://www.emehmon.uz/

Ja reģistrācija netiek veikta, izbraucot no valsts, persona var tikt aizturēta. Par minēto pārkāpumu persona var tikt izraidīta no valsts.