Latvijas Zemkopības ministrs darba vizītē Uzbekistānā ar vadošajiem nozares pārstāvjiem pārrunā divpusējās sadarbības paplašināšanu

17.07.2021. 15:16

2021.gada 14.-16.jūlijam Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards darba vizītē tikās ar Uzbekistānas lauksaimniecības ministru Džamšidu Hodžajevu (Jamshid Khodzhaev),  Valsts Mežsaimniecības komitejas vadītāja vietnieku un citiem Uzbekistānas partneriem lai pārrunātu aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus.

Turpmāko sadarbību starp abām valstīm plānots paplašināt gan pārtikas, veterinārijas un fitosanitārijas jomā, gan arī mežsaimniecības un lauksaimniecības izglītības un zinātnes nozarēs. 

Uzbeku pārstāvji ar lielu interesi uzklausīja Latvijas pozitīvo pieredzi un abi ministri atzīmēja, ka Latvija un Uzbekistāna vēl vairāk var paplašināt dažādu pārtikas produktu eksporta klāstu. Latvijas iedzīvotājiem jau pieejama virkne tikai dienvidu valstīm raksturīgu augļu un dārzeņu no Uzbekistānas, taču produkcijas klāstam ir lielas perspektīvas paplašināties. Pašlaik ir tapis arī sadarbības memoranda projekts starp Uzbekistānas Lauksaimniecības ministriju un SIA “Sertifikācijas un testēšanas centru”, kurā paredzēta aktīva sadarbība lauksaimniecības tehnikas un lauksaimniecības tehnoloģiju sertificēšanā, kā arī bioloģisko uzņēmumu vērtēšanā.

Tāpat ministrs K. Gerhards Uzbekistānas kolēģus iepazīstināja ar Latvijas pieredzi lauksaimniecības zinātnē un digitālo attālināto pakalpojumu nodrošināšanā. 

Vizītes laikā ministrs K.Gerhards arī vadīja Latvijas delegāciju un piedalījās lielākajā starptautiskajā konferencē par Centrālāzijas un Dienvidāzijas reģionālās savienojamības jautājumiem: “Central and South Asia: regional connectivity - challenges and opportunities”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā