Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību Komisija vienojas veicināt ekonomisko sadarbību

22.04.2021. 09:53

21. aprīlī videokonferences formātā notika Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību Komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās un zinātniski tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) 8. sēde, kuru vadīja Latvijas Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Uzbekistānas Lauksaimniecības ministrs Žamšids Hodžajevs (Jamshid Khodjaev).

Dažādu Latvijas un Uzbekistānas ministriju un resoru pārstāvji apsprieda plašu divpusējās sadarbības aktuālo jautājumu loku ārējās tirdzniecības, transporta, loģistikas, lauksaimniecības, vides aizsardzības un zaļo tehnoloģiju, attīstības sadarbības, izglītības, zinātnes, tūrisma, veterinārās uzraudzības un muitas dienestu, farmācijas, informāciju un komunikāciju tehnoloģiju jomās.

Atklājot SVK sēdi, ministrs K. Gerhards uzsvēra, ka Uzbekistāna ir nozīmīgākais Latvijas ekonomiskais partneris Centrālāzijas reģionā, kas apliecina abu valstu jau ilgstošo sadarbību un perspektīvas ekonomisko attiecību turpmākai attīstīšanai. Savukārt Uzbekistānas lauksaimniecības ministrs Ž.Hodžajevs uzsvēra, ka neskatoties uz pandēmijas negatīvo ietekmi Uzbekistānas ekonomika turpina uzrādīt pozitīvus izaugsmes radītājus un Uzbekistāna ir gatava sadarbības padziļināšanai ar Latviju tautsaimniecības attīstībai nozīmīgajās nozarēs.

Sēdes laikā puses atzina, ka nepieciešams turpināt darbu pie jautājumiem, kuri veicinātu preču un sortimenta paplašināšanos abu valstu ražotāju tirdznieciskajos darījumos, īstenot kopīgus investīciju projektus, tajā skaitā videi draudzīgo tehnoloģiju, zinātnes un izglītības, tūrisma, lauksaimniecības un standartizācijas jomās. Latvijas puse atzīmēja, ka ciešāku starpvalstu biznesa kontaktu attīstību veicina regulārie avio reisi starp Rīgu un Taškentu, kas atsāksies š.g. maijā.

Sēdes laikā atzinīgi tika novērtēta sadarbība izglītības jomā. Vairākās Latvijas augstskolās šobrīd studē vairāk nekā 1300 studenti no Uzbekistānas. Latvija arī turpmāk ir ieinteresēta paplašināt sadarbību augstākās izglītības jomā, piedāvājot Eiropas Savienībā atzītus apmācības procesus studentiem dažādās tautsaimniecības nozarēs.

SVK sēdes laikā klātesošos ar turpmākās sadarbības iespējām no Latvijas puses iepazīstināja arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, kā arī ar prezentāciju uzstājās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Direktora vietniece Iveta Strupkāja un citas amatpersonas. Par sadarbības iespējām informāciju un komunikāciju tehnoloģiju jomā informēja Latvijas Digitālo Inovāciju Centra starptautisko un eksporta projektu vadītāja Ira Raciņa.

Tāpat sēdes ietvaros tika parakstīta Latvijas Zemkopības ministrijas un Uzbekistānas Augu karantīnas Inspekcijas vienošanās par sadarbību augu karantīnas jomā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā