Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēji novada pirmo Lietišķās sadarbības Padomes sēdi

21.04.2021. 09:00

20. aprīlī videokonferences formātā notika pirmā Latvijas un Uzbekistānas Lietišķās sadarbības padomes (LSP) sēde. Šis ir jauns abu valstu uzņēmēju sadarbības formāts, kuru iniciēja Latvijas Darba Devēju Konfederācija (LDDK) un Uzbekistānas Tirdzniecības un Rūpniecības Palāta ar mērķi paplašināt savstarpēji izdevīgus sakarus ārējās tirdzniecības un investīciju sfērās, ka arī  sniegt atbalstu perspektīvo biznesa projektu realizācijai.

Uzrunājot sēdes dalībniekus LDDK prezidents V.Gavrilovs pauda atbalstu Uzbekistānā īstenotajam reformu procesam, kas veicina uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides attīstīšanos un piesaista aizvien lielāku ārvalstu, tostarp Latvijas, uzņēmēju un investoru interesi. Tāpat LDDK prezidents uzsvēra nepieciešamību  pandēmijas radītos izaicinājumus izmantot kā iespēju, lai stimulētu uzņēmējdarbības attīstīšanu digitalizācijas un videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanas jomās.

Uzbekistānas Tirdzniecības un Rūpniecības Palātas priekšsēdētāja vietnieks F.Usmanovs pauda pārliecību, ka LSP kļūs par stabilu praktiskās sadarbības platformu, kuras ietvaros abu valstu uzņēmēji varēs veidot kontaktus ar potenciālajiem partneriem, apspriest perspektīvas biznesa idejas un vienoties par konkrēto projektu realizāciju.

Latvijas vēstnieks M.Popkovs savā uzrunā izcēla jau izveidojušos labo sadarbību starp Latvijas un Uzbekistānas uzņēmējiem tādās nozarēs, kā transports un loģistika, izglītībā, zaļo tehnoloģiju, atkritumu pārstrādes, farmācija un enerģētika. Latvijas ekspertu zināšanas un pieredze ir pieprasītas arī standartizācijas un sertifikācijas jomā.

Savukārt Uzbekistānas vēstnieks K.Sultanovs pauda cerību, ka Uzbekistānai nesen piešķirtais Eiropas Savienības GSP+ beneficiāra status pozitīvi veicinās Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēju sadarbību un starpvalstu tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu.

Latvijas-Uzbekistānas Lietišķās sadarbības Padomes galvenais darbības mērķis būs atbalsts uzņēmējdarbības vides starp valstīm uzlabošanai, veicinot sadarbību un kontaktu dibināšanu starp darba devēju organizācijām un to dalībniekiem. Kopumā no Latvijas un Uzbekistānas padomes pirmajā sēdē piedalījās vairāk nekā 40 dažādu nozaru vadošo kompāniju vadītāji un pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā