Taškentā izskan muzikāls sveiciens Latvijas de iure simtgadei

03.03.2021. 13:44

2021. gada 2. martā Taškentā notika Latvijas starptautiskās atzīšanas de iure simtgadei veltīts pasākums “Mūzika stiprina starpkultūru draudzību”. Nelielā, bet draudzīgā dalībnieku lokā Uzbekistānas Valsts Filharmonijas jauniešu kora “BULBUCHA” izpildījumā latviešu valodā izskanēja izcilā Latvijas komponista, kordiriģenta un mūzikas folklorista Emiļa Melngaiļa skaņdarbi.

Pasākumu organizēja Uzbekistānas Ministru kabineta Starpnacionālo Attiecību un Draudzīgu sakaru Komiteja sadarbībā ar Draudzības biedrību “Latvija-Uzbekistāna”, Uzbekistānas Komponistu Savienību un Latvijas vēstniecību Uzbekistānā.

Uzbekistānas Komponistu Savienības priekšsēdētājas R.Abdullajevs savā uzrunā pirms koncerta uzsvēra  Emiļa Melngaiļa nozīmīgo lomu ne tikai Latvijas, bet arī Uzbekistānas kultūras vēsturē. 20. gadsimta sākumā komponists ilgus gadus dzīvoja un strādāja Taškentā, veltot ievērojamo daļu no sava radošā darba uzbeku folkloras pētniecībai un apkopojot uzbeku tautasdziesmas un melodijas.

Latvijas vēstnieks M.Popkovs pateicās Uzbekistānas tautas un klasiskās mūzikas kopienai par saudzīgu un cieņpilno attieksmi pret latviešu komponista un Pirmo Vispārējo Dziesmu un Deju Svētku organizatora atstātā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. E.Melngaiļa skaņdarbi regulāri tiek izpildīti dažādos mūzikas pasākumos Taškentā un ir iekļauti Uzbekistānas Valsts Konservatorijas studentu mācību programmās. Šajā sakarā vēstnieks atzīmēja tautas jeb sabiedriskās diplomātijas nozīmīgumu abu valstu divpusējo draudzīgo attiecību attīstīšanā.

Uzbekistānas Ministru kabineta Starpnacionālo Attiecību un Draudzīgu sakaru Komitejas vadītāja vietnieks V.Tjans savā uzrunā izcēla Latvijas-Uzbekistānas kultūras sakaru attīstības potenciālu, ievērojot jau pastāvošos ciešos humanitāros sakarus starp valstīm, kuri tiek veicināti arī pateicoties tādu izcilu vēsturisko personību pienesumam kā E.Melngailis.

Informēt par pasākumu plašākai sabiedrībai bija ieradušies Uzbekistānas masu mediju pārstāvji no vairākām nacionālajām radiostacijām un televīzijas kanāla “O’zbekiston 24”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā