Latvijas un Uzbekistānas parlamentārieši pie virtuālā apaļā galda pārrunā sadarbības stiprināšanu

04.02.2021. 13:20

2021. gada 3. februārī Latvijas Saeimas un Uzbekistānas Parlamenta  (Oliy Majlis) sadraudzības grupu deputāti satikās pie virtuālā apaļā galda. Pasākumu vadīja Saeimas Latvijas – Uzbekistānas parlamentārās sadarbības grupas vadītājs Romāns Naudiņš un Uzbekistānas parlamenta Likumdošanas palātas vicespīkers un Starpparlamentārās sadarbības Komitejas priekšsēdētājs Ulugbek Inojatovs.

Uzrunājot sanāksmes dalībniekus Uzbekistānas ārlietu ministra vietnieks Š.Asadovs pauda gandarījumu par valstu līdzšinējo politisko dialogu un informēja par Uzbekistānas ārpolitiskām prioritātēm divpusējās attiecībās ar Latviju un plānotajiem sadarbības pasākumiem 2021.gadā.

Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs un Uzbekistānas vēstnieks Latvijā K.Sultanovs sniedza parlamentāriešiem priekšstatu par turpmākajām sadarbības perspektīvām ekonomikas, transporta, izglītības un kultūras jomās.

Abu valstu parlamentāro sadarbības grupu vadītāji atzinīgi novērtēja tradicionāli labās valstu attiecības, uzsverot, ka Latvija ir viens no lielākajiem Uzbekistānas tirdzniecības partneriem Eiropas Savienībā, savukārt Uzbekistāna ir vadošais Latvijas tirdzniecības partneris Centrālāzijas reģionā. Pozitīvo attīstības tendenci raksturo arī pieaugošais uzbeku studentu skaits Latvijas augstskolās. Uzsverot ekonomikas pastāvīgo izaugsmi, Uzbekistānas parlamenta Likumdošanas palātas priekšsēdētāja vietnieks iepazīstināja Latvijas kolēģus ar sasniegtajiem rezultātiem valsts ekonomikas reformu īstenošanā un valdības politiskajām prioritātēm 2021.gadā.

Tikšanās noslēgumā puses vienojās, ka pēc Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas Uzbekistānas un Latvijas parlamentārieši varēs turpināt aktīvo starpparlamentāro dialogu organizējot tikšanās klātienē.  

Sadraudzības grupas Latvijas un Uzbekistānas parlamentos darbojas kopš 2012. gada, kad tika parakstīts memorands par ciešāku starpparlamentāro dialogu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā