Taškentā pārrunā sadarbības perspektīvas mediju speciālistu apmācību jomā

01.02.2021. 11:47

2021.gada 29.janvārī Latvijas vēstnieks M.Popkovs apmeklēja nesen dibināto Uzbekistānas Žurnālistikas un Masu Komunikāciju Universitāti, un tikšanās laikā ar rektoru Š.Kudratkhoddžajevu apsprieda sadarbības iespējas mediju profesionāļu izglītības jomā.

Vēstnieks uzsvēra, ka Latvija līdz šīm ir sniegusi ievērojamo atbalstu augsti kvalificēto Uzbekistānas speciālistu sagatavošanā tādās jomās kā biznesa menedžments, inženierzinātnes, lauksaimniecība, tūrisms, medicīna un citas.  Latvijas augstskolu pieredze būtu izmantojama arī mediju profesionāļu izglītošanā, lai topošajiem Uzbekistānas žurnālistiem, pēc kuriem pieprasījums pašlaik ir būtiski audzis, nodrošinātu starptautiskajiem standartiem atzītu profesionālo sagatavotību. Vēstnieks M.Popkovs informēja par studiju iespējām virknē Latvijas augstskolās žurnālistikas un mediju komunikāciju jomās.

Universitātes rektors atzinīgi novērtēja Latvijas augstskolu izglītības programmu kvalitāti un apliecināja savas mācības iestādes interesi uzsākt sadarbību tādās jomās, kā mediju un informācijas pratības, dezinformācijas apkarošanas jomās, jo īpaši cīņas pret Covid-19 kontekstā.

Uzbekistānas Žurnālistikas un Mediju Komunikāciju Universitāte dibināta 2018.gadā saskaņā ar prezidenta Š.Mirzijojeva dekrētu un tā piedāvā studijas topošajiem žurnālistiem un komunikāciju speciālistiem vairāk nekā desmit bakalaura, maģistra un doktorantūras mācību programmās.

Foto: Uzbekistānas Žurnālistikas un Mediju Komunikācijas Universitāte

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā