Uzbekistānas Nacionālais televīzijas kanāls informē par Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritātēm

17.12.2020. 06:20

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansētais attīstības sadarbības projekts “Pašvaldību publisko pakalpojumu modernizācija”, ko Uzbekistānā īstenoja biedrība “Cleantech Latvia”, noslēdzies ar semināru Taškentas un Buhāras siltumapgādes speciālistiem. Projekta ietvaros vadošie siltumenerģijas nozares eksperti sagatavoja un pasniedza apmācību kursu Buhāras un Taškentas komunālo un siltumapgādes pakalpojumu vadības speciālistiem par mūsdienīgu uzņēmumu vadību, efektīvu infrastruktūras objektu pārvaldību un pakalpojumu nodrošināšanu. Projekta mērķis ir veicināt publisko pakalpojumu siltumapgādes infrastruktūras modernizāciju, pakalpojumu nodrošināšanas efektivitāti un turpmāko ekspluatāciju ilgtspējīgā un ekonomiski pamatotā veidā.

Noslēdzot projektu, 16.decembrī Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs sniedza interviju Nacionālajam ziņu kanālam UzReport, kurā informēja par Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritātēm, 2020.gadā īstenotajiem projektiem un Latvijas ekspertu ieguldījumiem Uzbekistānas iniciētajās reformās publisko pakalpojumu, informatīvo tehnoloģiju un izglītošanas sfērās. Vēstnieks uzsvēra, ka Uzbekistāna ir viena no Latvijas ārpolitikas un attīstības sadarbības prioritārajām valstīm. Kopumā, laika posmā no 2014. līdz 2020.gadam, Uzbekistānā īstenoti 22 attīstības sadarbības projekti labas pārvaldības, likuma varas, digitālo tehnoloģiju, izglītības, robežu pārvaldības un citās jomās gan divpusējās, gan daudzpusējos sadarbības formātos. Tādējādi Latvijas eksperti jau ilgstoši nodod savu pieredzi un ekspertīzi, lai sniegtu atbalstu Uzbekistānai reformu procesā un pieprasītāko nozaru speciālistu profesionālās kvalifikācijas celšanā.

Šogad Ārlietu ministrijas piešķirto grantu projektu ietvaros Uzbekistānā, bez “Pašvaldību publisko pakalpojumu modernizācija”, īstenoti vēl divi projekti. Centrs “Marta” kopīgi ar Uzbekistānas Pilsonisko Iniciatīvu Atbalsta Centru realizēja projektu “Vardarbības pandēmija globālās Covid-19 krīzes laikā. Riski, novēršana, risinājumi”. Savukārt atvērto informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA SunGIS sniedza nozīmīgu atbalstu Uzbekistānas Būvniecības, Ģeoinformātikas un Pilsētplanošanas Kadastra Institūtam valsts vienotā digitalizētā kartogrāfijas portāla izveidošanā.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā