Latvijas un Uzbekistānas augsta līmeņa starpnozaru eksperti pārrunā divpusējās sadarbības perspektīvas

10.12.2020. 10:33

2020. gada 9. decembrī videokonferences formātā norisinājās Latvijas un Uzbekistānas Starpvaldību komisijas sagatavošanas sanāksme, kuru vadīja Latvijas Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa un Uzbekistānas Investīciju un Ārējas tirdzniecības ministra vietnieks Baddridins Abidovs (Baddridin Abidov). Sanāksmē piedalījās abu valstu augsta līmeņa dažādu nozaru eksperti, kuri apsprieda nākamās Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību komisijas 8.sēdes darba kārtību un tālākās divpusējās sadarbības attīstības iespējas tirdzniecības, transporta un loģistikas, izglītības, IT un komunikāciju, tūrisma, lauksaimniecības un citās jomās.

Sanāksmes laikā puses pauda gandarījumu par divpusējo attiecību pozitīvo dinamiku un izteica vēlmi turpināt sekmēt aktīvāku ekonomisko sadarbību. Pārējo starpā Latvijas eksperti izteica gatavību arī turpmāk īstenot pieredzes apmaiņu Uzbekistānai interesējošās jomās kā publisko pakalpojumu digitalizācijas, zaļo tehnoloģiju izmantošanas, likuma varas un citās Latvijas attīstības sadarbības prioritārajās jomās. Uzbekistāna ir viena no Latvijas prioritārajām attīstības sadarbības partnervalstīm gan divpusējos projektos gan ES programmu ietvaros.

Iepriekšējā  Latvijas – Uzbekistānas starpvaldību komisijas sēde notika 2017.gada augustā, Rīgā un tiek plānots, ka nākamā sēde notiks 2021.gada sākumā, videokonferences formātā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā