Latvijas vēstnieks un Uzbekistānas ārlietu ministra vietnieks pārrunā gatavošanos Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību komisijas sēdei

01.12.2020. 05:41

2020.gada 30.novembrī, Taškentā vēstnieks Mihails Popkovs tikās ar Uzbekistānas ārlietu ministra pirmo vietnieku Farhodu Arzievu. Tikšanās laikā tika pārrunāta gatavošanās nākamajai Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību komisijas (SVK) sēdei, kā arī citi aktuālie divpusējās sadarbības jautājumi.

Sarunā puses apmainījās viedokļiem par aktuālajiem divpusējiem jautājumiem un atzīmēja gaidāmās Latvijas - Uzbekistānas Starpvaldību komisijas nozīmi ciešākas divpusējās sadarbības veicināšanai dažādās nozarēs, apliecinot gatavību nākamo komisijas sēdi organizēt 2021.gada sākumā. Pēc Latvijas iniciatīvas, lai precizētu un papildinātu SVK dienas kārtību, videoformātā decembra vidū tiks organizēta Latvijas un Uzbekistānas starpnozaru augsta līmeņa ekspertu tikšanās.

M.Popkovs uzsvēra Latvijas Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības projektu veiksmīgo īstenošanu 2020.gadā, lai stiprinātu Uzbekistānā uzsāktas reformas tādās jomās, kā  publisko pakalpojumu sfēra, digitālās un zaļās tehnoloģijas, ka arī sadarbību divpusējos un daudzpusējos formātos izglītības, robežu pārvaldības un likuma varas nostiprināšanas jomās. Sarunā kā perspektīvākās ekonomiskās sadarbības jomas tika pieminēta Latvijas transporta un loģistikas potenciāla izmantošana reģionā.

F. Arzievs izteica pateicību par Latvijas līdz šim sniegto palīdzību un ekspertīzi reformu īstenošanā un apliecināja atbalstu sadarbības turpmākajai paplašināšanai Uzbekistānai svarīgajās tautsaimniecības nozarēs.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā