Virtuālais apaļais galds pulcē Latvijas draugus Taškentā

20.11.2020. 09:36

2020.gada 20.novembrī Taškentā Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Uzbekistānas Ministru kabineta Starpnacionālo attiecību un draudzīgo sakaru ar ārvalstīm komiteju, “Uzbekistāna-Latvija” Draudzības Biedrību organizēja gada noslēguma pasākumu videokonferences formātā, kas tika veltīts Latvijas neatkarības proklamēšanas 102. gadadienai, kā arī Latvijas starptautiskās de jure atzīšanas 100.gadadienai, kas tiks svinēta 2021.gada 26.janvārī. Pasākumā piedalījās pārstāvji no Uzbekistānas vēstniecības Latvijā, Uzbekistānas Kultūras ministrijas, Nacionālās Bibliotēkas, Taškentas pašvaldības, Valsts Tūrisma Komitejas, Lauksaimniecības ministrijas un avio kompānijas “Uzbekistan Airways” pārstāvji.

Savā uzrunā diskusijas dalībniekiem vēstnieks M.Popkovs uzsvēra kopīgi ar Uzbekistānas kolēģiem un partneriem paveikto darbu politisko, ekonomisko, kultūras un humanitāro kontaktu veicināšanā aizvadītajā gadā. Īstenoti vairāki projekti biznesa, izglītības un zaļo tehnoloģiju jomās, realizēti dažādi Eiropas Savienības un attīstības sadarbības programmu projekti, kā arī nodibināti nozīmīgi kontakti IT, komunikāciju tehnoloģiju un citu nozaru savstarpējās sadarbības attīstībai. Tika izcelts nozīmīgais ieguldījums, ko abu valstu attiecību veidošanā sniedz kultūras jomas pārstāvji, nevalstisko un sabiedrisko organizāciju darboņi, kā arī visi citi aktīvie sabiedriskās dzīves pārstāvji, kuru kopējā darbība veido to, ko saucam par tautas jeb sabiedrisko diplomātiju. Vēstnieks pauda pārliecību, ka arī 2021. gadā turpināsies aktīvs darbs prioritārās jomās un beidzoties pandēmijai arī kultūras projekti tiks īstenoti.  

Uzbekistānas Ministru kabineta Starpnacionālo attiecību un draudzīgo sakaru ar ārvalstīm komitejas vadītāja vietnieks V.Tjans savā uzrunā pateicās Latvijas vēstniecībai par atbalstu un kopīgi īstenotajiem projektiem un apliecināja gatavību aktīvi turpināt sadarbību nākošajā gadā. Vairāku gadu laikā vēstniecībai un Uzbekistānas Ministru kabineta Starpnacionālo attiecību un draudzīgo sakaru ar ārvalstīm komitejai un “Uzbekistāna-Latvija” Draudzības biedrībai ir izveidojusies cieša sadarbība kopīgu pasākumu organizēšanā un Latvijas kultūras popularizēšanā Uzbekistānā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā