Biedrība “Centrs MARTA” Uzbekistānā un Tadžikistānā īsteno Latvijas Ārlietu resora granta finansētu projektu

30.10.2020. 08:39

No 2020.gada 26. līdz 29.oktobrim biedrība Centrs MARTA īstenoja Uzbekistānā un Tadžikistānā Latvijas Ārlietu ministrijas granta finansētu projektu “Vardarbības pandēmija globālās Covid-19 krīzes laikā. Riski, novēršana, risinājumi”. Projekta ietvaros tiek īstenoti virkne apmācību semināri Uzbekistānas un Tadžikistānas ģimenes centru pakalpojumu sniedzējiem, sieviešu organizāciju līderēm, kā arī žurnālistēm un elektronisko mediju pārstāvjiem, lai nodrošinātu efektīvu ģimenes atbalsta struktūru un sistēmu ieviešanu.

Savā uzrunā Uzbekistānas un Tadžikistānas semināra masu mediju pārstāvjiem vēstnieks M.Popkovs uzsvēra, ka dzimuma vienlīdzības jautājumi ir viena no Latvijas attīstības sadarbības prioritārajām jomām atbilstoši ANO ilgtspējīgas attīstības jaunajam ietvaram Agenda 2030. Tika atzīmēts arī šī attīstības sadarbības projekta nozīmīgums pandēmijas apstākļos, lai sniegtu atbalstu Centrālāzijas valstīm globālās krīzes izraisīto sociālekonomisko izaicinājumu mazināšanā.

Centra Marta īstenotā projekta mērķis ir mazināt Covid-19 pandēmijas izraisīto vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm, paaugstināt vardarbībā cietušo pakalpojumu sniedzēju, aktīvistu, līderu un politikā iesaistīto sieviešu un žurnālistu un citu mediju pārstāvju profesionālo kompetenci, lai ilgtermiņā nodrošinātu efektīvu atbalsta struktūru un sistēmu ieviešanu Kirgizstānā, Tadžikistānā un Uzbekistānā. Projekta īstenošanas partneri Uzbekistānā ir Pilsonisko Iniciatīvu Atbalsta Centrs un Tadžikistānā sabiedriskā organizācija MIR “Darbnīca iniciatīvu attīstīšanai”.

Kopumā Centrālāzijas valstis ir viens no Latvijas ārpolitikas un attīstības sadarbības prioritārajiem reģioniem, kurā Latvijas eksperti jau ilgstoši nodod savu pieredzi un ekspertīzi, lai stiprinātu šo valstu īstenotās reformas arī labas pārvaldības, likuma varas, zaļo tehnoloģiju, izglītības, robežu pārvaldības un citās jomās gan divpusējās, gan daudzpusējos sadarbības formātos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā