Latvijas eksperti iepazīstina ar vienas pieturas aģentūras izveides principiem valsts pakalpojumu sniegšanā

12.12.2019. 10:23

No 2019.gada 9. līdz 12.decembrim ar Eiropas Savienības, ANO Attīstības Programmas Uzbekistānā (UNDP) un Latvijas Ārlietu ministrijas atbalstu Latvijas ekspertu grupa no Valsts Reģionālās Attīstības un Vides Aizsardzības ministrijas, Rīgas Ziemeļu Izpilddirekcijas un Smiltenes novada Domes projekta: “Publisko pakalpojumu sniegšanas un labas pārvaldības uzlabošana Uzbekistānas reģionos” ("Improved public service delivery and enchanced governance in rural Uzbekistan") ietvaros viesojās Uzbekistānā, lai nodotu Latvijas pieredzi par vienas pieturas aģentūras darbību un publisko pakalpojumu plānošanu un sniegšanu Taškentas pilsētas, Sirdarjas un Džizakas reģionu pašvaldībās. Vizītes laikā tika organizētā virkne Latvijas un Uzbekistānas speciālistu tikšanās un prezentācijas par iespējamiem turpmākās sadarbības veidiem. Vizītes noslēgumā ar Uzbekistānas galvaspilsētas  Vienoto Valsts Pakalpojumu Aģentūras vadību panākta vienošanās, ka jau nākamā gada sākumā Taškentas ekspertu grupa apciemos Latviju ar mērķi detalizētāk iepazīties ar vienas pieturas  aģentūru un saistīto partneriestāžu darbības organizāciju Latvijā.   

Atbilstoši Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēm 2016.-2020.gadam, Centrālāzija ir viens no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajiem reģioniem un Uzbekistāna ir viena no prioritārajām valstīm. Latvijas ekspertīzes un pieredzes nodošana par vienuviet pieejamo pašvaldību un citu dienestu pakalpojumiem jautājumos sniedz ieguldījumu Uzbekistānas publiskās pārvaldes attīstībā un spēju stiprināšanā, kā arī, pilsoniskās līdzdalības veicināšanā. Atbalsta sniegšanā Uzbekistānai Latvija jau vairākus gadus ir sadarbojusies ar UNDP Uzbekistānā, nododot Latvijas pieredzi un ekspertīzi tās īstenotos projektos, t.sk. tādās jomās kā e-pārvalde, civildienesta reforma, vietējās pārvaldības reforma. UNDP Uzbekistānā ir Latvijas ilggadējs partneris attīstības palīdzības sniegšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā