Latvijas spēlfilmas “Paradīze 89” pirmizrāde 7. Eiropas filmu festivālā Taškentā

14.10.2019. 09:27

2019. gada 13. oktobrī turpinot Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmu un atzīmējot  Baltijas ceļa 30. gadadienu 7. Eiropas Filmu festivāla ietvaros Taškentā notika Latvijas spēlfilmas “Paradīze ‘89” pirmizrāde.

Pirms filmas demonstrēšanas vēstnieks M.Popkovs klātesošajiem uzsvēra Baltijas ceļa nozīmi Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā un atgriešanos Eiropā. Šī nevardarbīgā protesta akcija pret Padomju okupāciju un kustība par par brīvību apvienoja vairāk nekā 2 miljonus Baltijas iedzīvotāju. 2009. gadā "Baltijas ceļš" tika iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā.

Filma stāsta par šiem vēsturiskajiem 1989. gada notikumiem no bērnu redzējuma, kuras pamatā ir jaunās režisores Madaras Dišleres bērnības atmiņas. Filmas seansu apmeklēja vēstniecības aicinātie Latvijas draugi, latviešu diasporas Uzbekistānā pārstāvji, pilsētas viesi un vietējie iedzīvotāji.

Festivāla ietvaros filmas pirmizrāde notiks arī citās Uzbekistānas pilsētās un nākošās izrādes plānotas š.g. 1.novembrī Urgenčā un  8.novembrī Džizakā. Dalība festivālā ir viens no Latvijas vēstniecības Uzbekistānā īstenotajiem Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas pasākumiem ar mērķi popularizēt Latvijas kino daudzveidību un rast izpratni par valsts vēsturi un vērtībām. Filmas pirmizrādes festivālā tiek organizētas sadarbībā ar Uzbekistānas Nacionālā Kino Centru un Eiropas Savienības delegāciju Uzbekistānā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā