Rīgas Tehniskās Universitāte Taškentā atklāj Izglītības un Informācijas centru

14.10.2019. 09:04

2019.gada 12. oktobrī Taškentā svinīgā ceremonijā atklāja Rīgas Tehniskās Universitātes Izglītības un Informācijas centru. Atklāšanā piedalījās RTU prorektors profesors I.Tipāns, Latvijas vēstnieks M.Popkovs, Uzbekistānas Augstākās Izglītības ministrijas vadošās amatpersonas, RTU sadarbības partneri no Uzbekistānas Starptautiskās Akadēmijas, ka arī plašs interesentu un topošo studentu pulks.

Vēstnieks M.Popkovs atklāšanas ceremonijā uzrunājot topošos studentus uzsvēra izglītības būtisko lomu un virzītājspēku Uzbekistānas turpmākajā attīstībā un reformu veicināšanā. Latvijas vadošās augstskolas studiju sagatavošanās programmas atvēršana Uzbekistānā sniedz jaunas iespējas Uzbekistānas studentiem saņemt Eiropas izglītības standartiem atbilstošos izglītības pamatus, lai pēc tam veiksmīgi turpinātu uzsāktās bakalaura programmas apgūšanu jau Latvijā. RTU Izglītības un Informācijas Centrs piedāvās topošajiem studentiem Eiropā un Latvijā apgūt sagatavošanas kursus uzņēmējdarbības vadības, inženierijas un informāciju tehnoloģijas jomās, kā arī nepieciešamās valodas zināšanas. Šogad centrā mācības uzsāka pirmie četrdesmit studenti.

Izglītības joma ir viena no visstraujāk augošajām jomām Latvijas un Uzbekistānas savstarpējās attiecībās. Pašlaik Latvijā augstāko izglītību iegūst vairāk nekā 1700 studentu no Uzbekistānas, 300 no tiem mācās RTU.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā