Taškentā atklāj izstādi “Vislatvijas Dziesmu un Deju svētki caur uzbeku fotomākslinieka objektīvu”

14.05.2019. 11:40
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

14.maijā Taškentas Fotogrāfijas Namā tika atklāta izstāde “Vislatvijas Dziesmu un Deju svētki caur uzbeku fotomākslinieka objektīvu”. Izstādes autors – slavens uzbeku fotomākslinieks un tautas muzikālās tradīcijas popularizētājs, Uzbekistānas Mākslas Akadēmijas biedrs – Husniddins Ato.

Būdams tautas un tradicionālās mūzikas cienītājs, H.Ato pēdējos gados realizējis vairākus muzikāli eksperimentālus projektus un ir viens no nedaudzajiem profesionāļiem Centrālāzijas tautu muzikālā mantojuma jautājumos.

Radošā projekta “Vislatvijas Dziesmu un Deju svētki caur uzbeku fotomākslinieka objektīvu” ideja radās 2018.gada vasarā, kad H.Ato ar Latvijas vēstniecības Taškentā atbalstu apmeklēja Rīgu un kļuva par paša grandiozākā kultūras dzīves Latvijā notikuma liecinieku, kurš reizi piecos gados uz veselu nedēļu ar savu krāšņumu aizrauj skatītāju un klausītāju tūkstošus. Vislatvijas Dziesmu un deju svētki, kuros piedalās koru un deju kolektīvi no visas Latvijas, iekļauts UNESCO Reprezentatīvajā cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Fotomākslinieka iespaidi no dažādām vietām, kurās notika nedēļu ilgais dziedāšanas, muzicēšanas un deju maratons, fiksēti tūkstošos fotogrāfiju. Daļa no šīm fotogrāfijām, kas atspoguļo svētku atmosfēru un mērogu, būs apskatāmas Taškentas Fotogrāfijas Namā.

Izstādi organizē Latvijas vēstniecība Uzbekistānā sadarbībā ar Uzbekistānas Mākslinieku Savienību, Uzbekistānas Ministru kabineta Starpnacionālo attiecību un draudzīgo sakaru ar ārvalstīm komiteju, “Uzbekistāna-Latvija” draudzības biedrību, kā arī Latvijas institūta un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu. Pasākums īstenots Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā