Latvijas vēstniecība piedalās Tautas lietišķās un tēlotājmākslas festivālā

22.04.2019. 12:00

2019. gada 22. aprīlī Taškentā ar Uzbekistānas Mākslu Akadēmijas atbalstu tika atklāts tradicionālais Tautas lietišķās un tēlotājmākslas festivāls. Festivāls veltīts investīciju aktivizācijas un sociālās attīstības gadam Uzbekistānā.

Uzbekistānas Mākslu akadēmijas Centrālajā izstāžu zālē eksponēti vairāku valstu mākslinieku darbi, kā arī ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību stendi, kuros plašai publikai tiek izrādītas katrai nācijai raksturīgās tautas lietišķās mākslas bagātības. Latvijas stendā tika atklāta fotoizstāde "No tērpa par apģērbu", kurā interesenti var iepazīties ar latviešu tautastērpu daudzveidību un gūt daļēju ieskatu Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Festivālu plaši apmeklē Uzbekistānā pazīstami mākslinieki, tautas lietišķās mākslas meistari, mācībspēki un studenti, specializēto mākslas skolu pārstāvji, kā arī ārvalstu viesi un Uzbekistānā akreditētie diplomāti. Festivāla ietvaros notiks dažādas meistarklases, priekšnesumi, tikšanās un domnīcas.

Latvijas stends apskatāms līdz 29.aprīlim Uzbekistānas Mākslu akadēmijas Centrālajā izstāžu zālē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā