Latvijas eksperti arī 2019. gadā būs vadošie Centrālāzijas valstu robežsardzes un muitas dienestu darbinieku apmācīšanā

11.01.2019. 13:07

2019. gadā Uzbekistānā un citās Centrālāzijas valstīs turpināsies Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. posma īstenošana. Šā gada laikā vairāk nekā piecpadsmit dažādos pasākumos eksperti no Latvijas apmācīs Centrālāzijas valstu robežsardzes un muitas dienestu darbiniekus un speciālistus, lai celtu to kvalifikāciju, prasmes, zināšanas un kopumā veicinātu drošības situāciju reģionā.

Šā gada pirmais reģionālais seminārs ir paredzēts no 12. līdz 14. februārim Tadžikistānas galvaspilsētā Dušanbe, kurā tiks sagatavoti instruktori un treneri no Uzbekistānas, Tadžikistānas un Turkmenistānas iestādēm, kas varēs turpmāk apmācīt darbiniekus profesionālas uzvedības un korupcijas novēršanas jautājumos. Tam no 19. līdz 21. februārim sekos seminārs Ašhabadā Turkmenistānas robežsardzes un muitas dienesta darbiniekiem par robežpunktu kontroles procedūrām, un no 12. līdz 15. martam seminārs Taškentā Uzbekistānas muitas darbiniekiem par muitas procedūru modernizāciju.

Šiem pasākumiem gada laikā sekos vel virkne apmācības semināri un dalībvalstu koordinācijas grupu sanāksmes par dažādiem aktuāliem robežu pārvaldības jautājumiem. Programmas BOMCA 9. posms noslēgsies 2019. gada novembrī ar reģionālo konferenci Biškekā.  

Projekta galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

BOMCA 9 īstenošanā Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā. Projekta 9. posma ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods šobrīd paredzēts līdz 2019. gada beigām. Tāpat tiek plānots, ka tuvākajā laikā tiks izstrādāta koncepcija BOMCA programmas 10.posmam, lai projektu turpinātu arī pēc 2020. gada.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā