Latvijas vēstniecība Uzbekistānā nodod NATO kontakta punkta vēstniecības pienākumus Turcijai

06.12.2018. 06:22

2018. gada 4. decembrī svinīgā ceremonijā Taškentā Latvijas vēstniecība Uzbekistānā nodeva Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) kontakta punkta vēstniecības pienākumus Turcijas vēstniecībai, kura ir uzņēmusies veikt šīs funkcijas 2019. un 2020.gadā.

Uzrunājot svinīgās ceremonijas dalībniekus, Latvijas vēstnieks Mihails Popkovs aicināja turpināt darbu pie NATO un Uzbekistānas sadarbības attīstības un izcēla Uzbekistānas militāro jautājumu ekspertu interesi apgūt NATO pieredzi un praksi, lai nodrošinātu mieru un stabilitāti gan Uzbekistānā, gan reģionā kopumā. Vēstnieks arī apliecināja Latvijas ekspertu gatavību dalīties ar teorētiskajām zināšanām un praktisko pieredzi, kas gūta darbā ar valsts drošības risku novēršanu.

Atbildot uz Uzbekistānas radio žurnālistu, kā arī Turcijas TV ziņu aģentūras “TRT” Taškentā žurnālistu jautājumiem, M.Popkovs sniedza ieskatu NATO un Uzbekistānas sadarbības aktivitātēs, kas norisinājās 2017.-2018. gadā ar Latvijas vēstniecības atbalstu, piemēram, regulāras NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā Mobilo mācību vienību vizītes, lai nodrošinātu ekspertu mācības Uzbekistānas Militārajā akadēmijā, NATO Parlamentārās Asamblejas prezidenta vizīte un neformālās NATO dalībvalstu un Uzbekistānas amatpersonu tikšanās un diskusijas. Vēstnieks norādīja, ka NATO loma bieži vien tiek skatīta tikai caur militāro prizmu, taču organizācija aktīvi strādā pie terorisma novēršanas jautājumiem un sniedz atbalstu cīņā ar citiem mūsdienu izaicinājumiem.

Latvijas vēstniecība Taškentā pildīja NATO kontakta punkta pienākumus Uzbekistānā kopš 2017.gada janvāra. Vēstniecības pienākumos ietilpa rezidences valsts amatpersonu un sabiedrības informēšana par aizsardzības politiku un uzdevumiem, padziļinātas sadarbības attīstīšana un publiskās diplomātijas pasākumu organizēšana, nolūkā veicināt drošības politikas kvalitāti, kā arī stabilitāti Centrālāzijas reģionā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā