Sekmīgi noslēgušās Latvijas un Uzbekistānas izglītības ekspertu divpusējās konsultācijas

04.12.2018. 13:42

2018. gada 3. decembrī Taškentā norisinājās divpusējās Latvijas un Uzbekistānas izglītības ekspertu konsultācijas par aktuālajiem jautājumiem un līgumtiesisko bāzi veiksmīgai abu valstu sadarbībai izglītības un zinātnes sektorā. Tika apspriestas arī turpmākās sadarbības prioritātes un mērķi ES un Centrālāzijas Izglītības platformas ietvaros.

Latvijas eksperti dalījās ar Uzbekistānas kolēģiem praksē un pieredzē par Latvijas izglītības sistēmas uzbūvi un attīstības tendencēm. Tāpat puses pārrunāja Latvijas Republikas valdības un Uzbekistānas Republikas valdības līguma projektu par sadarbību izglītības un zinātnes sfērā. Uzbekistānas Augstākās un vidējās speciālās izglītības ministrijas pārstāvji norādīja, ka saredz plašas divpusējās sadarbības perspektīvas nozarē. Savukārt ES un Centrālāzijas Izglītības platformas kontekstā, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas eksperti rosināja aktivizēt sadarbību un izmanot platformas sniegtās iespējas. Uzbekistānas pārstāvji tika aicināti piedalīties 14.decembrī Rīgā gaidāmajā Baltijas un Centrālāzijas izglītības forumā, kurš tiks veltīts sadarbības jautājumiem augstākās izglītības attīstībai nākotnē.

Ekspertu tikšanos Latvijas vēstniecība Taškentā organizēja sadarbībā ar Uzbekistānas Augstākās un vidējās speciālās izglītības ministriju un Uzbekistānas Ārlietu ministrijas atbalstu. Latvijas pusi konsultācijās pārstāvēja Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas: Ministra biroja vadītājs Andis Geižāns, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece ES un starptautiskās sadarbības jautājumos Anita Vahere-Abražūne, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā eksperte Aļona Babiča, kā arī Akadēmiskā informācijas centra direktore Baiba Ramiņa.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā