Latvijas klasiskās mūzikas ievērojamākie skaņdarbi Taškentā izskan svinīgā koncertā “Latvijai 100”

09.11.2018. 12:00
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 8. novembrī Uzbekistānas Valsts Konservatorijas Lielajā zālē izskanēja Latvijas klasiskās mūzikas koncerts “Latvijai 100”. Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā Uzbekistānas Nacionālais simfoniskais orķestris un jaunie solisti no Latvijas deva iespēju klausītājiem izdzīvot mūzikas stāstus, kas tapuši dažādu laikmetu Latvijas komponistu klasiskās mūzikas darbos un guvuši plašu atpazīstamību.

Koncerts bija tapis kā simboliska dāvana Latvijas Simtgadē Uzbekistānas mūzikas cienītājiem, lai atspoguļotu plašo Latvijas mūzikas tradīciju klāstu, tostarp, dažādu meistardarbu dažādību un bagātību.

Atklājot koncertu, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs akcentēja bagāto nacionālās mūzikas mantojuma nozīmi Latvijas valsts vēsturē un pateicās Latvijas draugiem un atbalstītājiem Uzbekistānā par doto iespēju sniegt šo mūzikas stāstu par Latviju. Savukārt koncerta vadītājs, Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas profesors Juris Kalnciems, koncerta apmeklētājiem sniedza ieskatu katrā no mūzikas skaņdarbiem, atspoguļojot arī klasiskās mūzikas darbu autoru mākslinieciskās gaitas un dzīvesgājumus.

Koncertprogrammas ievadā izskanēja Jāzepa Mediņa "Noktirne" un „Ārija” no pirmās orķestra svītas, kam sekoja A.Žilinska koncerts klavierēm ar orķestri “Mi minors”, piecas J.Vītola simfoniskās svītas „Dārgakmeņi” daļas, plaši zināmais A.Maskata „Tango” un E.Dārziņa „Melanholiskais valsis”.

Latvijas klasiskās mūzikas pasākumu Taškentā organizēja Latvijas biedrība “MUSICA TALENT AGENCY” ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Taškentā un Uzbekistānas Republikas Kultūras ministriju. Izskanējušo mūzikas skaņdarbu nošu partitūras pasākuma noslēgumā tika simboliski uzdāvinātas Uzbekistānas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim turpmākajam radošajam darbam.

Klausītāju vidū bija plašs Uzbekistānas valdības un parlamenta pārstāvju loks, kā arī daudzi klasiskās mūzikas cienītāj no ārvalstu diplomātu vidus un Uzbekistānas sabiedrības pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā