Taškentas pilsētas domē pārrunā sadarbības iespējas viedo pilsētu projektu realizācijā

08.11.2018. 13:14

2018. gada 8. novembrī Taškentas pilsētas pašvaldībā notika Latvijas vēstnieka Uzbekistānā M.Popkova un virknes Latvijas pilsētplānošanas speciālistu tikšanās ar Taškentas pilsētas priekšsēdētāja pirmo vietnieku Šarofu Rahmanovu. Taškentas pašvaldības pārstāvji tika iepazīstināti ar Latvijas pilsētā Jelgavā veiksmīgi realizēto viedās pilsētas programmu, un tika aicināti realizēt šādu projektu Taškentā sadarbībā ar Latvijas informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviesējiem un viedās pilsētas projektu izstrādātājiem.

Taškentas pilsētas vicemērs pauda interesi par viedo tehnoloģiju risinājumu ieviešanu pašvaldības darbā un izteica gatavību tuvāk iepazīties ar Jelgavas pilsētplānošanas speciālistu priekšlikumu. Kopīga pilotprojekta izstrādes iespējas un tehniskās detaļas Latvijas un Uzbekistānas eksperti apspriedīs jau šajās dienās, lai nākotnē varētu attīstīt plašāku sadarbību.

Latvijas pilsētplānošanas eksperti vizītē Uzbekistānā uzturas Ārlietu ministrijas 2018. gadā atbalstītā attīstības sadarbības projekta ietvaros, kuru realizē klasteris Cleantech Latvia. Projekta laikā tiek īstenotas mācības un konsultācijas Uzbekistānas pilsētu un reģionu pašvaldībās, lai paaugstinātu pašvaldību speciālistu kapacitāti un vecinātu zināšanas par ilgtspējīgas attīstības nozīmi valsts ekonomikas stiprināšanā.

5.-9. novembrī Cleantech Latvia Uzbekistānā realizē projekta otro aktivitāti, kuras laikā Andižānas, Fergānas un Taškentas pašvaldībās norisinās mācības par ilgtspējīgu reģionu un pilsētu attīstību, pilsētu pārvaldību, ūdens resursu un atkritumu apsaimniekošanu, kā arī bioloģisko lauksaimniecību. 11.-12. oktobrī Uzbekistānā norisinājās projekta pirmā aktivitāte, kura ietvēra Uzbekistānas valsts un pašvaldību darbā iesaistīto ekspertu apmācības energoefektivitātes un alternatīvās enerģētikas jautājumos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā