ES – Centrālāzijas Izglītības platformas seminārā Taškentā Latvijas eksperti dalās pieredzē par izglītības lomu jauniešu sociālās iekļaušanas un integrācijas jautājumos

11.10.2018. 11:34

2018. gada 11.oktobrī Taškentā norisinājās Eiropas Komisijas atbalstītā projekta “ES – Centrālāzijas Izglītības platforma” organizēts reģionāls seminārs par izglītības lomu sociālās iekļaušanas un cīņas pret jauniešu radikalizāciju jautājumos. Seminārā piedalījās Latvijas Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja vietniece Andra Šēnberga un dalījās pieredzē tādos jautājumos, kā skolas vides novērtēšana no iekļaujošās izglītības aspekta un integrēšanas kritērijiem saistībā ar pastāvošo kvalitātes nodrošināšanas sistēmu profesionālajā un vispārējā izglītībā.

Semināra atklāšanā Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs norādīja, ka Latvija jau kopš 2015.gada aktīvi iestājas par ES – Centrālāzijas sadarbības paplašināšanu izglītības sektorā, lai sniegtu atbalstu izglītības reformām reģionā un veicinātu reģiona valstu ekonomisko stabilitāti, drošību un ilgtspējīgu attīstību. Vēstnieks uzsvēra izglītības kvalitātes lomu šo mērķu sasniegšanā un informēja, ka Latvija sniedz ievērojamu ieguldījumu Centrālāzijas jauniešu izglītības atbalstam, tostarp, ar vēstniecības atbalstu veicinot Latvijas augstskolu filiāļu atvēršanu reģionā. Labs piemērs tam ir šī gada rudenī plānotās pirmās Latvijas augstskolas filiāles atvēršana Fergānas pilsētā Uzbekistānā. M.Popkovs pauda pārliecību, ka ES un Centrālāzijas valstu kopīgi centieni arī turpmāk sekmēs reģiona modernizāciju, jauniešu veiksmīgu iekļaušanos darba vidē, tādējādi mazinot radikalizācijas riskus un sociālos izaicinājumus.    

ES – Centrālāzijas Izglītības platformas darbības virzieni tika noteikti pirmajā ES un Centrālāzijas valstu izglītības ministru sanāksmē Rīgā 2015.gada jūnijā, kad Latvija bija prezidējošā valsts ES Padomē. Latvija platformas ietvaros ir uzņēmusies koordinēt ES un Centrālāzijas sadarbību profesionālās izglītības jomā. Sadarbību augstākajā izglītībā koordinē Polija. Sadarbības platforma sniedz iespēju dalīties izglītības sistēmas izveides un reformu pieredzē, kā arī labās prakses piemēros ar Centrālāzijas valstīm, tādējādi veicinot reģiona ilgtspējīgu attīstību un drošību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā