Uzbekistānas televīzijā sākas latviešu filmu mēnesis

30.07.2018. 11:12
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šodien Uzbekistānas televīzijā sākas vairāku populāru latviešu filmu demonstrācija. Projekts tapis Latvijas vēstniecības Taškentā ciešā sadarbībā ar Uzbekistānas Republikas Starpetnisko attiecību un draudzīgu sakaru ar ārvalstīm komiteju, kā arī Latvijas-Uzbekistānas draudzības biedrību un tiek veltīts Latvijas Simtgades svinībām 2018.gadā.

Uzbekistānas televīzijas kanālā “Kinoteātris” 30. un 31.jūlijā būs skatāmas abas populārās filmas “Vella kalpi” sērijas ar dublāžu uzbeku valodā, bet no 6.augusta arī citos Uzbekistānas valsts Teleradio kompānijas kanālos skatītājiem būs atkal iespēja redzēt tādus populārus latviešu kinodarbus kā “Teātris”, “Ilgais ceļš kāpās”, A.Brenča detektīvfilmas un daudzus citus, kas vēsturiski glabājas Uzbekistānas kinofondos un ir plaši zināmi Uzbekistānas vidējās un vecākās paaudzes kino cienītājiem. Kino mēneša noslēgumā ir plānota vēstnieka M.Popkova intervija par Latvijas kinomākslas vēsturi Uzbekistānas televīzijā.

Latviešu filmu mēnesis kalpos kā ieguldījums tautas diplomātijas un cilvēku kontaktu stiprināšanā, vēlreiz apstiprinot, ka Latvija cauri laikmetu griežiem ir valsts ar bagātu kultūras mantojumu, inovatīvu garu un izcilām mākslas un kultūras personībām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā