Latvijas kinoloģijas speciālisti dalās praksē un pieredzē ar Uzbekistānas kolēģiem

06.02.2018. 13:59

No 6. līdz 8. februārim Uzbekistānas Valsts muitas komitejas Nacionālajā kinoloģijas centrā norisināsies Latvijas kinoloģijas speciālistu vadīts darba seminārs, lai ar Uzbekistānas Valsts muitas komitejas un Valsts robežapsardzības komitejas kolēģiem dalītos labās prakses piemēros un pieredzē kinoloģijas jomā.

Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitas kontroles organizēšanas daļas Kinoloģijas nodaļas vadītāja Anita Ezis un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitas kontroles organizēšanas daļas Kinoloģijas nodaļas vecākais muitas eksperts Valdis Bikovskis stāstīs par Latvijas un citu Eiropas valstu kinoloģijas dienestu darba organizāciju un sadarbību ar tiesībsargājošām iestādēm gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Īpaša uzmanība darba seminārā tiks veltīta inovatīvām dienesta suņu audzināšanas un apmācību metodēm.

Darba seminārs ir viens no pasākumiem, kas tiek realizēts Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. posma ietvaros. Projekta galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

BOMCA 9 īstenošanā Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā. Projekta 9. posma ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods šobrīd paredzēts līdz 2018. gada jūnijam. Pašlaik ar Centrālāzijas reģiona valstīm tiek skaņots lēmums par BOMCA projekta darbības pagarināšanu līdz 2019. gada decembrim.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā