NATO dalībvalstu vēstnieki un NATO partneri pārrunā 2017. gada norises un tendences drošības un aizsardzības jomā Uzbekistānā

14.12.2017. 12:53

14. decembrī, pildot NATO kontaktpunkta vēstniecības pienākumus Uzbekistānā, Latvijas vēstniecība Taškentā rīkoja tikšanos Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalstu vēstniekiem un NATO partneriem, kuru vidū bija arī Uzbekistānas Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Noslēdzot 2017. gadu, klātesošie atskatījās un analizēja aktuālās norises un tendences drošības un aizsardzības jomā Uzbekistānā un Centrālāzijas reģionā kopumā.

Uzrunājot tikšanās dalībniekus, vēstnieks M.Popkovs uzsvēra, ka drošība un stabilitāte Centrālāzijā ir būtiska ne tikai reģionā, bet arī ārpus tā robežām. Apliecinājums tam tika gūts 2017. gada novembrī Uzbekistānas pilsētā Samarkandā notikušās drošības un ilgtspējīgas attīstības konferences laikā, kura iezīmēja visu Centrālāzijas valstu kopīgu apņemšanos šo mērķu sasniegšanā. Vēstnieks pateicās Uzbekistānas partneriem par iespēju NATO Parlamentārās Asamblejas prezidentam Paolo Alli uzstāties konferencē Samarkandā un tikties ar Uzbekistānas parlamenta priekšsēdētāju un citām augstām amatpersonām.

Vēstnieks uzsvēra NATO miermīlīgo lomu un atbalstu tādu būtisku izaicinājumu kā terorisma draudu, nelegālas narkotiku tirdzniecības novēršanā, norādot, ka NATO sniedz atbalstu, dalās pieredzē un ekspertīzē, lai stiprinātu drošību un veicinātu NATO partneru noturību pret aktuālajiem starptautiskajiem izaicinājumiem. Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā Mobilo mācību vienību ekspertu 2017. gada rudenī nodrošinātās lekcijas Militārās akadēmijas studentiem Taškentā ir viens no piemēriem.

Vēstnieks informēja klātesošos par 2018. gadā plānotajām aktivitātēm NATO kontaktpunkta vēstniecības statusā Uzbekistānā, uzsverot gatavību sniegt atbalstu Uzbekistānu interesējošās jomās, piemēram, piedāvājot starptautisku ekspertīzi terorisma apkarošanas un tā draudu novēršanas jomā, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu drošības un stabilitātes mērķus.

NATO kontaktpunkta pienākumus Uzbekistānā Latvijas vēstniecība Taškentā pilda no 2017. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim. Vēstniecība Uzbekistānā NATO kontaktpunkta pienākumus ir sekmīgi veikusi arī iepriekš, 2011.- 2012. gadu periodā.   

Nolūkā veicināt drošības politikas kvalitāti, kā arī stabilitāti reģionā, vēstniecības pienākumos šajā laikā ietilpst rezidences valsts amatpersonu un iedzīvotāju informēšana par aizsardzības politiku un uzdevumiem, padziļinātas sadarbības attīstīšana un publiskās diplomātijas pasākumu organizēšana.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā