Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta eksperti dalās labajā praksē un pieredzē ar Uzbekistānas kolēģiem

12.12.2017. 15:24

12. - 14. decembrī, Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta Robežkontroles departamenta direktora vietnieces Veterinārās robežkontroles jomā Ivetas Zemnieces un Robežkontroles departamenta vecākās ekspertes Sandras Smuļko vadībā, Taškentā notiek darba seminārs Uzbekistānas Valsts veterinārās komitejas pārstāvjiem, lai stiprinātu komitejas darbības pilnveidošanu, atbilstoši starptautisko tirdzniecības veicināšanas konvenciju prasībām. Darba seminārs tiek īstenots Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. fāzes ietvaros un ir pēdējā šogad Uzbekistānā plānotā projekta aktivitāte.

Darba seminārā tiks plašāk skaidrota starptautisko konvenciju, tai skaitā, Pasaules Muitas organizācijas, Kioto starptautiskās konvencijas par muitas procedūru vienkāršošanu un harmonizēšanu, kā arī Pasaules Tirdzniecības organizācijas sanitāro un fitosanitāro prasību un noteikumu izpilde. Tāpat tiks sniegta padziļināta informācija par Eiropas Savienības likumdošanas instrumentiem, lai veicinātu izpratni un sniegtu zināšanas par dažādu robežkontroles institūciju savstarpējo sadarbību, kā arī, lai stiprinātu veterināro pārbaužu mehānismus robežkontroles punktos un muitas procedūrās, atbilstoši starptautiskiem standartiem.

Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā Eiropas Komisijas finansētās programmas BOMCA 9. posma īstenošanā. Projekta BOMCA galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

Projekta BOMCA 9. posma ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods šobrīd paredzēts līdz 2018. gada jūnijam. Pašlaik ar Centrālāzijas reģiona valstīm tiek skaņots lēmums par BOMCA projekta darbības pagarināšanu līdz 2019. gada decembrim.   

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā