Tīro tehnoloģiju klasteris Cleantech Latvia iepazīstina Uzbekistānas reģionu pašvaldības ar Latvijas tehnoloģijām un risinājumiem efektīvai resursu pārvaldībai, ekoloģiskai un ilgtspējīgai izaugsmei

24.11.2017. 07:40

20. - 28. novembrī Uzbekistānā tiek īstenots Ārlietu ministrijas 2017. gada attīstības sadarbības granta projekta, kura mērķis ir atbalstīt reģionālo pašvaldību pārvaldes kapacitātes celšanu lauku reģionos, noslēdzošais posms.

Projektu īsteno Latvijas tīro tehnoloģiju klasteris Cleantech Latvia, kura pārstāvji mācību semināros iepazīstina Uzbekistānas lauku pašvaldību vadītājus un komunālo saimniecību vadītājus ar Latvijas tīro tehnoloģiju kompāniju praksi un risinājumiem efektīvai resursu pārvaldībai, ūdens resursu izmantošanai, atkritumu apsaimniekošanai un pārstrādei, kā arī pilsētplānošanai tūrisma veicināšanas nolūkā.

Projekta realizācijas gaitā Uzbekistānas reģionus apmeklē Cleantech Latvia pārstāvji no SIA “Karme Filtrs”, SIA “INDUCONT”, SIA “Aqua Brambis”, SIA “Grupa 93”, SIA “KONEKO”, SIA “Auravia Latvia”, AS “BAO” un SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”.

Lai sniegtu atbalstu Latvijas attīstības sadarbības projekta realizācijas gaitā, kā arī veicinātu Latvijas uzņēmēju darbības iespējas Uzbekistānas reģionos, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs reģionālā vizītē apmeklēja Buhāras pilsētu, kur tikās ar pilsētas pašvaldības pārstāvjiem un pārrunāja Latvijas uzņēmumu iesaisti pilsētas notekūdeņu pārvaldes, atkritumu apsaimniekošanas jautājumu risināšanā. Vēstnieks pauda pārliecību, ka Latvijas atbalstītais attīstības sadarbības projekts, kuru Cleantech Latvia realizē arī Buhārā, sekmēs lietderīgu Latvijas prakses un pieredzes nodošanu, un veicinās turpmāku lietišķo sadarbību.

Klasteris Cleantech Latvia Uzbekistānā darbojas jau vairākus gadus. 2017. gada martā, Latvijas zemkopības ministra vizītes laikā, tika atklāta klastera pārstāvniecība Uzbekistānā, lai veicinātu Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēju sadarbību videi draudzīgo un energoefektīvo tehnoloģiju ieviešanā, atkritumu pārstrādes modernizācijā un ūdens attīrīšanā. Šobrīd jau divas no klastera kompānijām ir uzvarējušas Uzbekistānas uzņēmumu izsludinātajos tenderos un īstenos preču un pakalpojumu piegādes projektus.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā