Uzbekistānas Valsts robežapsardzības komiteja saņem tehnisko atbalstu Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) ietvaros

20.11.2017. 09:20

20. novembrī Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. fāzes ietvaros Uzbekistānas Valsts robežapsardzības komitejai tika svinīgi pasniegts videospektrālais komparators “REGULA”, kas ir moderna tehnoloģija padziļinātām dokumentu pārbaudēm, lai novērstu dokumentu viltojumu gadījumus. 20.-21. novembrī Taškentā norisināsies arī apmācību seminārs, kurā laikā iekārtas praktiskie lietotāji tiks iepazīstināti ar tās darbību.

Svinīgajā ceremonijā iekārtas Uzbekistānas pārstāvjiem nodeva Eiropas Savienības delegācijas Uzbekistānā vadītājs, vēstnieks Eduards Stiprais un Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs. Savā uzrunā M.Popkovs uzsvēra Latvijas gatavību turpināt vadīt BOMCA konsorciju un atzīmēja Centrālāzijas valstu robežu drošības nozīmīgumu ne tikai reģiona stabilitātes kontekstā, bet arī ārpus tā robežām, kas sasaucas ar nesen Samarkandā notikušās reģionālās drošības un ilgtspējīgas attīstības konferences galvenajām atziņām un mērķiem.

Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā Eiropas Komisijas finansētās programmas BOMCA 9. posma īstenošanā. Projekta BOMCA galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

Projekta BOMCA 9. posma ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods šobrīd paredzēts līdz 2018. gada jūnijam. Pašlaik ar Centrālāzijas reģiona valstīm tiek skaņots lēmums par BOMCA projekta darbības pagarināšanu līdz 2019. gada beigām. 

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā