Latvijas neatkarības Proklamēšanas 99. gadadienai veltīta diplomātiskā pieņemšana Uzbekistānā

17.11.2017. 10:09

Kuplā viesu skaitā 16. novembrī Taškentā tika atzīmēta Latvijas neatkarības Proklamēšanas 99. gadadiena, kā arī Latvijas un Uzbekistānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadiena. Svinīgo pasākumu apmeklēja ārvalstu diplomāti, vadošās Uzbekistānas valsts amatpersonas, starptautisko organizāciju pārstāvji, draudzības biedrības „Latvija – Uzbekistāna” pārstāvji, kā arī sadarbības partneri no Uzbekistānas un Latvijas biznesa vides.

Uzrunājot viesus, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs atzīmēja Latvijas un Uzbekistānas attiecību pozitīvo dinamiku un uzsvēra, ka Uzbekistāna ir viena no Latvijas prioritārajām partnervalstīm attīstības sadarbībā Centrālāzijas reģionā, tādēļ svarīgi arī turpmāk saglabāt šādu attiecību intensitāti un sasniegt konkrētus rezultātus, kuri kalpotu kā Latvijas, tā arī Uzbekistānas iedzīvotājiem.

Latvijas uzņēmēju delegācijai, kura bija ieradusies Uzbekistānā, lai apmeklētu ikgadējo starptautisko transporta un loģistikas izstādi “TransUzbekistan 2017”, kā arī Latvijas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniekam Uldim Reimanim diplomātiskajā pieņemšanā ar Uzbekistānas premjerministra vietnieku, Uzbekistānas valsts ārējās tirdzniecības attīstības, eksporta veicināšanas, mašīnbūves, elektrotehniskās ražošanas, standartizācijas kompleksa "Uzagrotekhsanoatkholding" vadītāju Nodiru Otadžonovu (Nodir Otajonov), kā arī Uzbekistānas ārlietu ministra vietnieku Gairatu Fazilovu (Gairat Fazilov) bija iespēja pārrunāt Latvijas un Uzbekistānas sadarbības iespējas transporta un loģistikas jomā.

Latvija turpinās sniegt atbalstu Uzbekistānai, īstenojot gan divpusējus, gan reģionālus projektus abpusēji prioritārās jomās - publiskās pārvaldes attīstība, spēju stiprināšana e-pārvaldes un e-pakalpojumu jomā, korupcijas novēršana, izglītības un lauksaimniecības sektora attīstība, kā arī tīro tehnoloģiju ieviešana.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā