Latvijas ekspertu vadībā notiek Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) darba seminārs Centrālāzijas valstu muitas dienestu mācību iestāžu pasniedzējiem – instruktoriem

14.11.2017. 17:11

14. - 16. novembrī Taškentā norisinās Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. posma reģionālais darba seminārs Centrālāzijas valstu muitas dienestu mācību iestāžu pasniedzējiem – instruktoriem.

Apmācības vada Latvijas Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Ekspertīžu dienesta priekšniece Gunta Laganovska. Darba seminārā piedalās Kazahstānas, Kirgizstānas, Uzbekistānas un Turkmenistānas speciālisti.

Semināra mērķis ir iepazīstināt Centrālāzijas valstu muitas dienestu mācību iestāžu pasniedzējus – instruktorus ar ES praksi ieceļošanas dokumentu drošības jautājumos, kā arī ar mācību metodiku dokumentu aizsardzības jautājumos. Atklājot semināru, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs izcēla Centrālāzijas valstu robežu drošības nozīmīgumu ne tikai reģiona stabilitātes kontekstā, bet arī ārpus tā robežām. Vēstnieks atzinīgi novērtēja reģiona valstu gatavību kopīgam darbam šajā jomā, ko pierāda apmācības reģionālā formātā. M.Popkovs pauda Latvijas gatavību dalīties plašā pieredzē robežu pārvaldības, kā arī robežu demarkācijas un delimitācijas jautājumos.

Uzbekistānā notiekošais darba seminārs ir viens BOMCA projekta 9. fāzes ieviešanas pasākumiem. Latvijas ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā Eiropas Komisijas finansētās programmas BOMCA 9. posma īstenošanā. Projekta BOMCA galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

Projekta BOMCA 9. posma ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods šobrīd paredzēts līdz 2018. gada jūnijam. Pašlaik ar Centrālāzijas reģiona valstīm tiek skaņots lēmums par BOMCA projekta darbības pagarināšanu līdz 2019. gada beigām. 

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
Fakss: +998 71 120 70 36
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā