Informācija par pārvietojamo pasu darbstaciju

05.01.2021. 20:18

Ir atcelti pārvietojamās pasu stacijas izbraukumi uz Losandželosu 20., 21.martā, Mineapoli 24., 25.aprīlī, Čikāgu 29.,30.maijā, Ņujorku 22.-24.oktobrī un Hjūstonu novembrī. Latvijas Republikas vēstniecība ASV turpinās sekot līdzi situācijas attīstībai un vērtēs iespējas organizēt atceltos pasu stacijas izbraukumus uz Losandželosu, Mineapoli, Čikāgu, Ņujorku un Hjūstonu citos datumos.

Kādi dokumenti jāiesniedz?

Lai pieteiktos pases un/vai eID kartes saņemšanai, izmantojot pārvietojamo pasu staciju, iepriekš uz Latvijas vēstniecību ASV jāatsūta šādu dokumentu kopijas:

 1. aizpildīts IESNIEGUMS (Word dokuments)
 2. iepriekšējās Latvijas pases kopija;
 3. ja pasi pieprasa pirmo reizi, tad jānosūta dzimšanas apliecības kopija;
 4. dokumenta, kas apliecina pastāvīgo uzturēšanos ASV, kopija (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);
 5. bērnam līdz 15 gadu vecumam pasi vai eID karti var pieprasīt tas bērna vecāks, kas ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka notariāli apliecinātu piekrišanu bērna dokumentu iesniegšanai un saņemšanai, apliecināta arī ar Apostille (Apostille  izsniedz Office of the Secretary of State attiecīgā štata galvaspilsētā) . No 15 gadu vecuma persona pati var pieteikties pases saņemšanai;
 6. iesniegums, lai informētu par dzīvesvietu ASV.

Dokumenti jāsūta pa e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa faksu (202) 328 2860, obligāti norādot savu kontaktinformāciju (tālruni, e-pastu).

Pārvietojamās pasu darbstacijas izbraukumu grafiks 2020. gadā ir pieejams šeit

Minēto dokumentu oriģināli OBLIGĀTI jāuzrāda, ierodoties mobilajā pasu darbstacijā, kā arī jāsamaksā valsts un konsulārā nodeva.

Samaksa veicama tikai ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti).

Cenrādis:

 • Pase – 135 EUR
 • Pase un eID karte – 140 EUR
 • Pase personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2021. gadā no 64 gadiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 120 EUR
 • Pase un eID karte personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2021. gadā no 64 gadiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 125 EUR
 • eID karte - 120 EUR
 • eID karte personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2021. gadā no 64 gadiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu - 110 EUR.

Minētās summas ietver arī pases nosūtīšanu ar Federal Express kurjerpastu uz norādīto dzīvesvietu.

Pieprasot eID karti, kuras mikroshēmā ir iekļauts elektroniskā paraksta sertifikāts, ir veicama papildus samaksa 25 EUR apmērā.

* * *

 Svarīgi

Kādi dokumenti ir jāiesniedz, ja pase un/vai eID karte ir pazaudēta vai nozagta?

Jāiesniedz visi iepriekš minētie dokumenti, kas attiecas uz pases pieprasīšanu, tikai nozaudētās pases/eID kartes vietā jāiesniedz paziņojums par personu apliecinoša dokumenta zudumu, kurā detalizēti jāapraksta tā nozaudēšanas laiks, vieta un apstākļi. Ja dokuments nozagts, tad jāiesniedz policijas izziņa.

Vai ir iespējams pieteikties pases saņemšanai, ja ir mainījies uzvārds noslēdzot/šķirot laulību? Kādi dokumenti ir jāiesniedz, lai mainītu uzvārdu Latvijas pasē?

Vispirms ir jāveic izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā, un tikai tad var pieteikties pases vai eID kartes saņemšanai. Lai veiktu izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā, jāiesniedz noteiktas formas iesniegums, laulības apliecības oriģināls, kas apliecināts ar Apostille , vai arī tiesas spriedums par laulības šķiršanu, kas apliecināts ar Apostille , kā arī abu laulāto pasu kopijas (tikai datu lapa). Dokumenti tiek nosūtīti uz Latviju, kur izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā tiek veiktas 4-6 nedēļu laikā. Papildus informāciju par ziņu iekļaušanu Iedzīvotāju reģistrā meklējiet šeit.

Cik ilgs laiks nepieciešams biometrijas datu nodošanai, piesakoties pasei vai personas apliecībai?

Aptuveni 20 minūtes.

Cik ilgs laiks nepieciešams pases/eID kartes izgatavošanai, un kā tā tiks nogādāta personai, kura tai pieteikusies?

Jaunā pase/eID karte tiks izgatavota un nodota tās pieprasītājam vidēji 8 nedēļu laikā. Fiziski pases un eID kartes tiek izgatavotas Rīgā, un vēstniecība tās saņem ar diplomātisko pastu.

Jautājumu gadījumos lūdzam vērsties vēstniecības Konsulārajā nodaļā pa konsultāciju tālruni 202-328-2884 (no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 13:00 līdz 15:00 pēc ASV Austrumu zonas laika) vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Svarīgi zināt: Latvijas vēstniecība Vašingtonā patur tiesības atcelt vai pārcelt pārvietojamās pasu stacijas izbraukumus tehnisku iemeslu dēļ vai gadījumos, kad netiek saņemts atbilstošs pieteikumu skaits.