Informācija par pārvietojamo pasu darbstaciju

02.10.2019. 20:31

Kādi dokumenti jāiesniedz?

Lai pieteiktos pases un/vai personas apliecības saņemšanai, izmantojot pārvietojamo pasu staciju, iepriekš uz Latvijas vēstniecību ASV jāatsūta šādu dokumentu kopijas:

 1. aizpildīts IESNIEGUMS (Word dokuments)
 2. iepriekšējās Latvijas pases kopiju;
 3. ja pasi pieprasa pirmo reizi, tad jānosūta dzimšanas apliecības kopija;
 4. dokumenta, kas apliecina pastāvīgo uzturēšanos ASV, kopija (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);
 5. bērnam līdz 15 gadu vecumam pasi vai personas apliecību var pieprasīt tas bērna vecāks, kas ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka notariāli apliecinātu (un arī ar Apostille apliecinātu, kuru izsniedz Office of the Secretary of State attiecīgā štata galvaspilsētā) piekrišanu bērna dokumentu iesniegšanai un saņemšanai. No 15 gadu vecuma persona pati var pieteikties pases saņemšanai;
 6. iesniegums, lai informētu par dzīvesvietu ASV.

Dokumenti jāsūta uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa faksu +1 202 328 2860, obligāti norādot savu kontaktinformāciju (tālruni, e-pastu).

Minēto dokumentu oriģināli OBLIGĀTI jāuzrāda, ierodoties mobilajā pasu darbstacijā, kā arī jāsamaksā valsts un konsulārā nodeva.

Samaksa veicama tikai ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti).

Cenrādis:

 • Pase – 135 EUR
 • Pase un Personas apliecība (ID karte) – 140 EUR
 • Pase personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2018. gadā no 63 gadiem un 6 mēnešiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 120 EUR
 • Pase un Personas apliecība (ID karte) personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2018. gadā no 63 gadiem un 6 mēnešiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 125 EUR
 • Personas apliecība (ID karte) - 120 EUR
 • Personas apliecība (ID karte) personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2018. gadā no 63 gadiem un 6 mēnešiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu - 110 EUR.

Minētās summas ietver arī pases nosūtīšanu ar Federal Express kurjerpastu uz norādīto dzīvesvietu.

Pieprasot personas apliecību, kuras mikroshēmā ir iekļauts elektroniskā paraksta sertifikāts, ir veicama papildus samaksa 25 EUR apmērā.

* * *

 Svarīgi

Kādi dokumenti ir jāiesniedz, ja pase un/vai personas apliecība ir pazaudēta?

Jāiesniedz visi minētie dokumenti, tikai nozaudētās pases/personas apliecības vietā jāiesniedz paziņojums par personu apliecinoša dokumenta zudumu, kurā detalizēti jāapraksta tā nozaudēšanas laiks, vieta un apstākļi. Ja dokuments nozagts vai nolaupīts, tad jāiesniedz policijas izziņa.

Vai ir iespējams pieteikties pases saņemšanai, ja ir mainījies uzvārds noslēdzot/šķirot laulību? Kādi dokumenti ir jāiesniedz, lai mainītu uzvārdu Latvijas pasē?

Vispirms ir jāveic izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā un tikai tad var pieteikties pases vai personas apliecības saņemšanai. Lai veiktu izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā jāiesniedz noteiktas formas iesniegums, laulības apliecības oriģināls (apliecināts ar Apostille ) vai arī tiesas spriedums par laulības šķiršanu (apliecināts ar Apostille ), kā arī abu laulāto pasu kopijas. Šo dokumentu kopijas tiek nosūtītas uz Latviju, kur 4-6 nedēļu laikā tiek veiktas izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā un tikai pēc tam ir iespējams pieteikties pases vai personas apliecības saņemšanai. Papildus informāciju par laulības ziņu iekļaušanu Iedzīvotāju reģistrā meklējiet šeit.

Cik ilgs laiks nepieciešams biometrijas datu nodošanai piesakoties pasei vai personas apliecībai?

Aptuveni 20 minūtes.

Cik ilgs laiks nepieciešams pases/personas apliecības izgatavošanai un kā tā tiks nogādāta personai, kura tai pieteikusies?

Jaunā pase/personas apliecība tiks izgatavota un nodota tās pieprasītājam vidēji 8 nedēļu laikā. Fiziski pases un personas apliecības tiek izgatavotas Rīgā un vēstniecība tās saņem ar diplomātisko pastu.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu pa tālruni +1 202 328 2883, +1 202 328 2882, +1 202 328 2881 vai izmantojot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Svarīgi zināt: Latvijas vēstniecība Vašingtonā patur tiesības atcelt vai pārcelt pasu izbraukumus tehnisku iemeslu dēļ vai gadījumos, kad netiek saņemts atbilstošs pieteikumu skaits.