Atteikšanās no pilsonības/ nepilsoņa statusa

21.02.2020. 21:08

I. Lai atteiktos no Latvijas pilsonības

Vēstniecībā pa pastu (2306 Massachusetts Ave. NW, Washington, DC 20008), jāiesniedz sekojoši dokumenti:

1.       Dokumenta kopija, kas apliecina citas valsts pilsonības iegūšanu (iegūtās pilsonības valsts pases datu lapas kopija, naturalizācijas sertifikāts ar Apostille);

2.       Iesniegums, adresēts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, par atteikšanos no Latvijas pilsonības;

3.       Iesniegums, lai informētu par dzīvesvietu ASV;

4.       Brīvas formas apliecinājums, kurā norādīts: "Es, (Vārds, Uzvārds), piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai. Datums un paraksts";

5.       Ja no pilsonības atsakās arī nepilngadīgs bērns, tad jāaizpilda iesniegums;

6.       Latvijas pilsoņa pase un/vai eID karte;

7.       Samaksa par atteikšanos no pilsonības 80 USD apmērā (Money Order payable to the Embassy of Latvia) .

 

Plašāka informācija par atteikšanos no Latvijas pilsonības pieejama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā.

Jūsu iesniegtos dokumentus vēstniecība nosūtīs uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un aptuveni 1-2 mēnešu laikā PMLP pieņems lēmumu par pilsonības zaudēšanu.

Jautājumu gadījumos lūdzam vērsties vēstniecības Konsulārajā nodaļā pa konsultāciju tālruni  202-328-2884 (no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 13:00 līdz 15:00 pēc ASV Austrumu zonas laika) vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

II. Likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” noteikts, ka ikvienai personai, kura ieguvusi citas valsts pilsonību (pavalstniecību), ir pienākums atteikties no nepilsoņa statusa 30 dienu laikā pēc šādas pilsonības iegūšanas.

Lai atteiktos no Latvijas Republikas nepilsoņa statusa, vēstniecībā pa pastu (2306 Massachusetts Ave. NW, Washington, DC 20008) jāiesniedz šādi dokumenti:

1.      Iesniegums par atteikšanos no nepilsoņa statusa;

2.      Iesniegums, lai informētu par dzīvesvietu ASV;

3.      Brīvas formas apliecinājums, kurā norādīts: "Es, (Vārds, Uzvārds), piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai. Datums un paraksts";

4.      Latvijas nepilsoņa pase;

5.      Dokuments, kas apliecina citas valsts pilsonības iegūšanu (ASV pases datu lapas kopija vai naturalizācijas sertifikāts ar Apostille);

6.      Samaksa par atteikšanos no nepilsoņa statusa 50 USD apmērā (Money Order payable to the Embassy of Latvia);

7.      Nepilngadīgas personas vārdā iesniegumu par atteikšanos no nepilsoņa statusa iesniedz šīs personas vecāki vai likumīgais pārstāvis. Nepilngadīgā persona, kura ir sasniegusi 15 gadu vecumu, iesniegumā ar parakstu apliecina, ka  piekrīt atteikties no nepilsoņa statusa.

 

Ja persona nav atteikusies no nepilsoņa statusa saskaņā ar likumā noteikto kārtību, tad nepilsoņa statuss tiek atņemts, pamatojoties uz likuma Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” 7. panta pirmās daļas 3. punktu.