Jaunums: Latvijas valstspiederīgo un viņu ģimenes locekļu ieceļošana Latvijā

08.09.2020. 19:57

Informējam, ka 2020.gada 7.septembrī ir panākta starpinstitūciju vienošanās par to, ka turpmāk Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļi, kuri drīkst ieceļot Latvijā, ir:

  1. Latvijas valstspiederīgā laulātais;
  2. Latvijas valstspiederīgā bērni līdz 21 gada vecumam;
  3. Latvijas valstspiederīgā vai viņa laulātā radinieks, kas atrodas Latvijas valstspiederīgā apgādībā vai kam ir kopīga saimniecība ar Latvijas valstspiederīgo viņa iepriekšējā mītnes valstī (ASV), vai kam nopietnu veselības traucējumu dēļ ir nepieciešama personiska kopšana, un Latvijas valstspiederīgais apliecina, ka nodrošinās šīs personas kopšanu;
  4. partneris, ar kuru Latvijas valstspiederīgajam ir vismaz divus gadus ilgušas vai reģistrētas attiecības;
  5. otrs Latvijas valstspiederīgajam dzimuša bērna, kas ir jaunāks par 21 gadu, vecāks neatkarīgi no vecāku attiecību ilguma.

Vēršam uzmanību, ka Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija Noteikumu Nr. 360 Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai 37.1 apakšpunkts nav grozīts, tikai paplašināta tā interpretācija. Faktisko kopdzīvi, attiecības un to ilgumu vai radniecību personai jāspēj pierādīt ar dokumentiem (piemēram, apliecinot kopdzīvi vai attiecības ar kopīgi apmaksātiem rēķiniem, kopīgu hipotēku vai citiem dokumentiem); kopdzīve vai attiecības nevar tikt apliecinātas tikai mutvārdos. Aicinām pirms ceļojuma nodrošināties ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī iepazīties ar aviokompāniju, tranzītvalstu, un attiecīgo lidostu prasībām ceļošanai uz Latviju. Pēc ieceļošanas Latvijā no ASV 14 dienu pašizolācija ir obligāta.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā